ماشین هوشمند، هم امنیت هم تفریح!

یک استارت آپ به تازگی از طرح اولیه خودرویی هوشمند رونمایی کرده که علاوه بر سیستم کنترل دیجیتالی و نمایشگری که تمام داشبورد را می‌پوشاند، در آن خدمت ابر نیز به کار گرفته می شود.

ماشین هوشمند، هم امنیت هم تفریح!

استارت آپ Byton نخستین طرح اولیه از خودروی هوشمند خود را رونمایی کرده است. در این طرح فناوری‌های نوین مانند سخت افزار هدایت خودران Level۳/۴، احراز هویت بیومتریک، سیستم کنترل دیجیتالی با نمایشگر ۱.۲ متر.  این طرح اولیه که Byton نامیده شده درحقیقت نگاهی به آینده خودروسازی دارد. این طرح اولیه در نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی رونمایی شد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، این خودرو با موتور تمام الکتریکی در دو نسخه SUV ساخته می‌شود. یکی از آنها خودرویی تک موتور با ۲۸۶ اسب بخار(۲۰۰ کیلووات) که چرخ‌های عقبی آن متحرک هستند. دیگری SUV دارای دو موتور با قدرت ۴۹۶ اسب بخار(۳۵۰کیلووات برق) و چهار چرخ متحرک است. میزان گشتاور خودروها نیز به ترتیب ۴۰۰ و ۷۱۰ نیوتن برمتر اعلام شده‌اند.

ماشین هوشمند، هم امنیت هم تفریح!

خودرو با چرخ‌های عقبی متحرک مجهز به باتری ۷۱ کیلووات ساعتی خواهد بود و با یکبار شارژ می‌تواند ۴۰۰ کیلومتر طی کند. همچنین باتری آن در ۳۰ دقیقه ۸۰ درصد شارژ می‌شود. خودروی چهار چرخ متحرک باتری ۹۵ کیلووات ساعتی خواهد داشت و با یکبار شارژ می‌تواند ۵۲۰ کیلومتر را طی کند. باتری این مدل در ۳۵ دقیقه ۸۰ درصد شارژ می‌شود.

علاوه بر این موارد یکی از جالب ترین ویژگی‌های خارجی خودرو نیز چراغ‌های عقب و جلوی خودرو هستند. چراغ‌های ال ای دی سراسر قسمت جلویی خودرو را روشن می‌کنند.

 کابین جلویی داخل خودرو مجهز به یک نمایشگر ۱۲۵ در ۲۵ سانتیمتری است که داشبورد را می‌پوشاند. همچنین برای سرنشینان عقب خودرو نیز دو نمایشگر وجود دارد.  این نمایشگرها با اینترنت ۵G با یکدیگر ارتباط خواهند داشت. از سوی دیگر بستر ابرLifeدر این خورو با کمک یک ماشین یادگیری و هوش مصنوعی گزینه‌های سرگرمی‌متعددی برای مسافران فراهم می‌کند.