المپیک زمستانی هم مورد حمله هکرها قرار گرفت

هکرهای اینترنتی به چندین گروه فعال در زمینه برنامه‌ریزی و سازماندهی المپیک زمستانی که ظرف هفته‌های آینده در کره جنوبی برگزار می شود، حمله کرده‌اند.

المپیک زمستانی هم مورد حمله هکرها قرار گرفت

هکرهای اینترنتی ایمیلی آلوده که حاوی بدافزار است را برای آدرسی با پسوند @pyeongchang2018.com فرستاده‌اند. بسیاری از این آدرس‌ها در زمینه سازماندهی مسابقات المپیک فعال هستند و ایجاد زیرساخت‌های تازه را بر عهده دارند یا نقشی حمایتی را ایفا می‌کنند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، بررسی‌های موسسه امنیتی مک آفی نشان می‌دهد حملات هکری از 22 دسامبر آغاز شده ولی در شش روز اخیر شدت گرفته و در روزهای منتهی به تعطیلات کریسمس یعنی 28 دسامبر اوج گرفته است.

اگر چه هویت هکرهای عامل این حملات اعلام و مشخص نشده، اما بررسی آدرس‌های ی پی نشان می‌دهد ایمیل‌های یادشده از آدرسی در سنگاپور ارسال شده اند. البته ایمیل‌ها از نظر ظاهری از آدرسی با پسوند @nctc.go.kr ارسال شده اند تا گیرندگان فریب خورده و تصور کنند محتوای نامه‌ها مربوط به مرکز ملی ضدتروریسم کره جنوبی است.

در زمان ارسال این نامه‌ها مرکز یادشده در حال اجرای تمرینات ضدتروریسم بوده تا برای بازی‌های المپیک آماده شود و ظاهرا هکرها از این همزمانی برای فریب مخاطبان سوءاستفاده کرده اند. هنوز مشخص نیست حمله هکری یادشده تا چه حد موفقیت آمیز بوده است.