الکسا، عضو جدید ویندوز 10

این روزها دستیار صوتی هوشمند الکسا بسیاری از ابزار زندگی را تسخیر کرده و اکنون نوبت رایانه‌های شخصی مجهز به ویندوز 10 است.

الکسا، عضو جدید ویندوز 10

این روزها دستیار صوتی هوشمند الکسا بسیاری از ابزار زندگی را تسخیر کرده و اکنون نوبت رایانه‌های شخصی مجهز به ویندوز 10 است. این تحول چالشی جدی برای رایانه‌های ویندوزی محسوب می‌شود که مایکروسافت پیش از این دستیار صوتی کورتانا را برای آنها طراحی کرده بود.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، بسیاری از شرکت‌های سازنده رایانه و لپ‌تاپ مانند ایسر، اچ پی، لنوو و ایسوس قصد دارند الکسا را به لپ تاپ‌ها و رایانه‌های مجهز به ویندوز 10 بیفزایند و آنها را در سال 2018 میلادی روانه بازار کنند. می‌توان تصور کرد که چنین تحولی تا چد حد به نفوذ بیشتر آمازون در دنیای فناوری اطلاعات کمک می‌کند.

البته این تحول مستلزم تولید یک برنامه خاص الکسا برای ویندوز است که آن هم در بهار در دسترس قرار می‌گیرد. این دستیار صوتی اجرای بسیاری از فرامین را با شنیدن صدای کاربران ممکن خواهد کرد و موشواره وصفحه کلید را به حاشیه خواهد برد.

آمازون این هفته در این زمینه مذاکراتی را با برخی شرکت‌های سازنده رایانه به عمل آورد و به نظر می‌رسد که گوگل هم با آمازون در این حوزه رقابت خواهد کرد. در این میان کورتانای مایکروسافت و سیری اپل شانس زیادی برای عرض اندام نخواهند داشت.