خداحافظ گره‌های سیم هدست!

در حالی که امروزه تمامی‌ هدست‌های واقعیت مجازی به گونه‌ای طراحی می‌شوند که حتما باید همراه با گوشی یا رایانه استفاده شوند، شاهد عرضه اولین هدست واقعیت مجازی مستقل هستیم.

خداحافظ گره‌های سیم هدست!

هدست واقعیت مجازی، بی‌سیم طراحی شده که  استفاده از آن  برای کاربران بسیار ساده‌تر شده، زیرا هدست‌های فعلی واقعیت مجازی که در بازار موجود هستند، دارای سیم هستند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، این هدست با همکاری دو شرکت گوگل و لنووو تولید شده و «میراژ سولو» نام دارد. استفاده از این هدست با آزادی عمل زیادی همراه است و کاربر می‌تواند ضمن بر چشم زدن آن بپرد یا بر روی زمین بنشیند. همچنین به راحتی می‌توان در زمان استفاده از این هدست به عقب یا جلو رفت یا از گوشه ای به سمت دیگری حرکت کرد.

حسگرهای داخلی کار گذاشته شده در این هدست واقعیت مجازی قابلیت ردگیری دقیق حرکات کاربر را دارند و دو میکروفون نیز در آن برای دسترسی به خدمات صوتی در دسترس است. جک هدفون ۳.۵ میلیمتری و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی با قابلیت نصب کارت حافظه از جمله دیگر امکانات این هدست است.

پردازنده اسنپ دراگون کوالکوم، ۲۰ ساعت عمر باتری و نمایشگری با دقت ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل از جمله قابلیت‌های این هدست مستقل است. دو دوربین ۱۳ مگاپیکسلی این هدست برای تهیه عکس یا ویدئوهای فوق دقیق با دقت‌های ۱۴۴۰ یا ۱۰۸۰ پیکسل با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه قابل استفاده است. زاویه دید این هدست ۱۸۰ درجه است.

هدست یادشده در بهار سال ۲۰۱۸ و با قیمتی در حدود ۴۰۰ دلار عرضه می‌شود.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه