اسمارت فون‌ها، قلب مردم روس را تسخیر کردند!

فروش گوشی‌های همراه هوشمند (اسمارت فون‌ها) سال 2017 در روسیه پنج درصد رشد کرد و روس‌ها بیش از 28.5 میلیون گوشی خریدند.

اسمارت فون‌ها، قلب مردم روس را تسخیر کردند!

طبق داده‌های بزرگترین فروشگاه زنجیره ای لوازم برقی روسیه (ام.ویدئو) و بزرگترین فروشگاه تلفن‌های همراه روسیه این مساله را نشان می‌دهد.
به گزارش عصر ارتباط، بیشترین آمار تا پیش از این در سال 2014 ثبت شده بود که در روسیه حدود 27.5 میلیون گوشی هوشمند به فروش رفت اما بعد از آن به دلیل کاهش ارزش روبل سطح تقاضا برای لوازم برقی و الکترونیکی در روسیه کاهش یافت تا جایی که در سال 2015 فروش گوشی‌های هوشمند پنج درصد کاهش یافت.
علت اصلی افزایش فروش گوشی‌های همراه هوشمند در سال 2017، عرضه آنها با تسهیلات ذکر شده است. 
به گزارش ایرنا، داده‌های آخرین پژوهش‌ها در روسیه نشان می‌دهد که بیش از 62 درصد روسها (حدود 90 میلیون نفر) از شبکه‌های اجتماعی برای دریافت یا ارسال پیام و برقراری ارتباط با دیگران استفاده می‌کنند.
قیمت یک ماه اینترنت نامحدود در مسکو پایتخت روسیه آن هم با سرعت 2 مگابایت برثانیه در کنار استفاده از 100 شبکه تلویزیونی به همراه مودم رایگان برای کاربران روسیه 490 روبل در ماه (حدود 35 هزار تومان) هزینه دارد. 
روزنامه وستی به نقل ازمعاون وزیر مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه با بیان اینکه بیش از 71 درصد روس‌ها روزانه بیش از دو ساعت از وقت خود را صرف استفاده از اینترنت می‌کنند، گفته آمار جنایات سایبری نیز در کنار افزایش کاربران افزایش چشم گیری داشته و تا شش برابر شده است. 
در روسیه بیشترین تخلف در اینترنت، به برداشت غیر قانونی از کارت‌های اعتباری اختصاص یافته است که می‌تواند از طریق دزدیدن رمز کارت‌های اعتباری مردم یا ارسال بدافزار یا باج افزار به کاربران یا شرکت‌های مختلف صورت گرفته باشد. 
همچنین به نقل از ایرنا، شمار روس‌هایی که از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند هر روز در روسیه بیشتر می‌شود اما همچنان گوشی‌های غیرهوشمند نیز نزدیک به 40 درصد بازار تلفن همراه روسیه را در اختیار دارد و بنظر می‌رسد همچنان نسل دیروز روسیه این بازار را حفظ کند. 
استقبال روز افزون مردم روسیه از اینترنت باعث شده است که خدمات در این حوزه هر روز بیشتر شود، بطوری که در بسیاری از اماکن عمومی‌ازجمله هتل‌ها، غذاخوری‌های بزرگ و حتی قطارهای مترو مسکو و نیز سالن‌های کنفرانس، اینترنت بی سیم به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. 
یکی از تبلیغات برخی از شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال سال 2018 روسیه در ماه‌های اخیر ارایه اینترنت رایگان در ورزشگاه‌های میزبان جام جهانی بوده است. 
از گرفتن تاکسی، خرید غذا، لباس، اجاره یا خرید خودرو، بلیت قطار، اتوبوس‌های بین شهری و هواپیما گرفته تا نرم افزارهای هوشمند برای استفاده درست از حمل و نقل عمومی‌همچون مترو تنها با مشخص کردن مبدا و مقصد، به نظر می‌رسد در روسیه همه چیز بر بستر فضای اینترنت قرار گرفته است و درآمد، کسب و کار و زندگی مردم این کشور بر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است. 
گسترش اینترنت در روسیه به حدی بوده است که برای ترویج کتاب خوانی در ایستگاه‌های اتوبوس، لینک‌های دانلود اینترنتی کتاب‌های مختلف، از مقابل چشمان رهگذران عبور می‌کند. 
تنها کافی است برای دریافت یکی از آنها، با نصب برنامه خواندن لینک‌ها با دوربین یا برنامه‌های خواندن کدهای معروف به کیوآر، گوشی هوشمند خود را به سمت آنها بگیرید. 
قرار گرفتن در جایگاه نخست جهان آن هم در استفاده از تلفن‌های همراه به جای برقراری تماس کارت‌های بانکی با دستگاه‌های پوز در فروشگاه‌ها هنگام خرید (paypal)، گواه دیگری بر رواج بیش از پیش تلفن‌های هوشمند در این کشور و اثر آن در زندگی روزمره روس‌ها است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه