وقتی فیس‌بوک، خانواده دوست می‌شود

فیس بوک قصد دارد تغییراتی در فید خبری خود ایجاد کند و از جمله تعداد مطالب ارسالی از سایت ها در آن را کاهش داده و بیشتر مطالب و تصاویر شخصی مربوط به دوستان و اعضای خانواده هر فرد را پوشش دهد.

وقتی فیس‌بوک، خانواده دوست می‌شود

مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک روز پنج شنبه اعلام کرد که فیس‌بوک در حال ایجاد تغییرات اساسی در فید خبری خود است تا ارسال پست‌ها و مطالب اقوام و اعضای خانواده در آنها اولویت پیدا کند و در مقابل ارسال محتوای ناشران، شرکت‌های تجاری و غیره کاهش یابد.

به گزارش عصر ارتباط،ابنابراین می‌توان از این پس انتظار داشت که دو میلیارد کاربر فیس‌بوک کمتر مطالب خبری و محتوای چندرسانه ای سایت‌های خبری را مشاهده کنند وبیشتر عکس‌های خانوادگی اقوام خود را ببینند. به نظر می‌رسد این تحول تغییری اساسی در کارکرد و شرایط فیس‌بوک ایجاد کند که در سال‌های اخیر بی سابقه بوده است.

به نظر می‌رسد انتقادهای اخیر از فیس‌بوک در مورد عملکرد این شرکت در اعمال تغییر یادشده بی تاثیر نبوده است. بسیاری از منتقدان و از جمله مدیران ارشد اسبق فیس‌بوک مدعی شده بودند که فیس‌بوک باعث دستکاری ذهن افراد و به خصوص کودکان می‌شود و در عمل انسان‌ها را از یکدیگر دور می‌کند.

همچنین برخی صاحب نظران از تاثیرات رفتاری منفی فیس‌بوک بر کاربران خبر داده بودند. انتشار انبوهی از اخبار جعلی و دروغین در این شبکه اجتماعی هم می‌تواند از جمله دلایل اعمال تغییرات یادشده باشد.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه