اتوبوس هم به جمع خودران‌ها پیوست

یک شرکت خودروسازی از طرح اولیه اتوبوسی خودران رونمایی کرده که خدمات خرده فروشی را برای مشتریان فراهم می کند یا می توان از آن به عنوان یک خودروی اشتراکی استفاده کرد.

اتوبوس هم به جمع خودران‌ها پیوست

اتوبوس‌های خودران پدیده تازه ای نیستند اما شرکت تویوتا در نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی از طرح اولیه اتوبوسی خودران به عنوان یک بستر موبایل برای تجارت الکترونیک، خودروی اشتراکی، خدمات درمانی و  غیره رونمایی کرد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، آکیو تویودا مدیر این شرکت در مراسم رونمایی گفت: در آینده فروشگاه‌ها به سراغ مشتری می‌روند. درهمین راستا ما مشغول همکاری با آمازون، اوبر، پیتزا‌هات و شرکت چینی Didi هستیم تا این امر را محقق کنیم.

اتوبوس هم به جمع خودران‌ها پیوست

طرح اولیه این وسیله نقلیه خودران  e-Palette نام گرفته و درحقیقت مینی بوس الکتریکی است که مانند جعبه طراحی شده تا  سفارش‌ها را ارسال و یا حتی خدمات خرده فروشی را برای مشتریان فراهم کند. همچنین می‌توان از آن به عنوان خودروی اشتراکی و مقاصد دیگر استفاده کرد.

اتوبوس هم به جمع خودران‌ها پیوست

تویودا می‌گوید: این بستر انعطاف پذیر را می‌توان برای طیف وسیعی از خدمات به کار برد.

پروژه  e-Palette بخشی از برنامه تویوتا است تا از یک خودروساز به شرکت حمل ونقلی چندفعالیتی تبدیل شود.  این پروژه در اوایل دهه ۲۰۲۰ میلادی اجرایی می‌شود.