چه کسی پنل‌های اولد، اپل را تولید خواهد کرد؟

رقابت تنگاتنگی میان شرکت‌های ژاپنی شارپ و ژاپن دیسپلی با شرکت‌های کره ای سامسونگ و ال جی دیسپلی بر سر تامین و تولید پنل‌های اولد برای اپل ایجاد شده است.

چه کسی پنل‌های اولد، اپل را تولید خواهد کرد؟

 سامسونگ دیسپلی در سال ۲۰۱۷ بزرگترین تامین کننده و تولید کننده پنل‌های اولد گوشی‌های آیفون و محصولات اپل به شمار می‌رفت و ال جی دیسپلی هم سهم اندکی در تامین این پنل‌ها و سایر قطعات محصولات اپل داشت. اما هم اکنون گزارش‌های منتشر شده جدید حاکی از آن است که تغییراتی در زمینه تامین کنندگان قطعات و پنل‌های اولد محصولات اپل در راه است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، شرکت‌های دیگری قرار است به رقابت تنگاتنگ میان سامسونگ و ال جی دیسپلی بپیوندند که می‌توان به شرکت‌های ژاپنی شارپ و ژاپن دیسپلی (JDI) اشاره کرد. به نظر می‌رسد این رقابت در سال ۲۰۱۸ میان غول‌های تکنولوژی ژاپنی و کره ای باشد.

بسیاری از تحلیلگران براین باورند که افزایش تولید و عرضه پنل‌های اولد و رقابت گسترده در میان تامین کنندگان آسیایی برای محصولات اپل در نهایت منجر به افزایش موجودی و کاهش قیمت نهایی آن خواهد شد و این امر برای شرکت آمریکایی اپل اتفاق و خبر بسیار خوشایند و خوشحال کننده ای بنظر می‌رسد چراکه در تولید گوشی‌های پرچمدار خود نظیر آیفون ۱۰ (ایکس) می‌تواند بجای پرداخت بسیار بالا و هزینه‌های گزاف تولید پنل اولد، از نمونه‌هایی با قیمت تمام شده پایین‌تر استفاده کند.

گزارش‌های منتشر شده از سوی دیجی تایمز نشان از تولید و عرضه پنل‌های اولد توسط شرکت ژاپنی شارپ در نیمه دوم سال جاری میلادی ۲۰۱۸ دارد  که هم به منظور استفاده در محصولات تولیدی خود همچون تلویزیون و گوشی و هم در محصولات اپل تولید خواهند شد.