ورود"هووای" به آمریکا ممنوع شد!

دولت آمریکا همکاری با "هوآوی" و "زد تی ای" را ممنوع می‌کند.

ورود

دولت آمریکا قصد دارد قانونی را در کنگره به تصویب برساند که به موجب آن ۲ شرکت چینی "زد تی ای " و "هواوی" از فعالیت در خاک ایالات متحده منع شوند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، بر اساس قانون یادشده هیچ شرکت و موسسه‌ای در آمریکا حق نخواهد داشت با شرکت‌هایی همکاری کند که از تجهیزات و فناوری‌های تولیدی دو شرکت زد تی ای و هواوی استفاده کنند.

زد تی ای و هواوی از جمله تولیدکنندگان بزرگ تجهیزات مخابراتی و تلفن همراه هستند و سخت افزارهای آنها در بسیاری از کشورها مانند آمریکا به فروش می رسد. بسیاری از شرکت‌های تجاری از روترهای تولیدی هواوی استفاده می کنند.

طرح دولت آمریکا در این زمینه قانون دفاع از ارتباطات دولت آمریکا نام گرفته و توسط مایک کوناوی عضو جمهوری خواه کنگره پیشنهاد شده است. اگر این طرح به شکل قانون درآید دولت امریکا حق عقد قرارداد با شرکت‌هایی که از سخت افزارهای تولیدی زد تی ای و هواوی استفاده می کنند را ندارد.

دولت آمریکا از چند سال قبل مدعی شده دولت چین از سخت افزارهای تولیدی دو شرکت یادشده برای جاسوسی در ایالات متحده استفاده می کند، ادعایی که توسط هر دو شرکت به شدت رد شده است. برخی مقامات آمریکایی هم شرکت‌های مخابراتی چینی را تهدید امنیت ملی برای این کشور توصیف کرده اند.