راه‌اندازی سکوی تعاملی حل چالش‌های استارتاپ‌ها

سامانه­ «نوآوید» به آدرس  www.noavid.ir به عنوان اولین سکوی تعاملی بومی است که برای حل چالش‌­های نوآوری در کسب وکارها با همکاری دانشگاه تهران راه اندازی شده است.

راه‌اندازی سکوی تعاملی حل چالش‌های استارتاپ‌ها

نخستین سکوی تعاملی بومی برای حل چالش‌های نوآوری در کسب وکارهای نوپا (استارتاپ) با همکاری دانشگاه تهران راه‌اندازی شد.

 

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، علیرضا یاری مجری طرح جویشگر بومی دراین باره گفت: سامانه­ «نوآوید» به آدرس  www.noavid.ir به عنوان اولین سکوی تعاملی بومی است که برای حل چالش‌های نوآوری در کسب وکارها با همکاری دانشگاه تهران راه اندازی شده و هم اکنون در اولین گام، ۶ مورد از چالش‌های نوآوری شرکت­های حوزه محتوا و جویشگرهای بومی روی این سامانه قرار گرفته است.

وی افزود: با راه اندازی این سامانه کلیه متخصصان و پژوهشگران دانشگاهی و غیردانشگاهی از سراسر کشور می‌توانند برای حل نوآوری در کسب و کارهای نوپا با هم به رقابت پرداخته و از پاداش‌های مالی در نظر گرفته شده برای حل چالش‌ها بهره مند شوند.

یاری خاطرنشان کرد: در این راستا برای توانمندسازی کسب وکار شرکت­های فعال در حوزه محتوا و خدمات بومی در کشور، مرحله نخست فراخوان ثبت نام و شرکت در «رویداد چالش نوآوری در جویشگرهای بومی» شروع شده که این فراخوان در سامانه­ «نوآوید» انتشار یافته است.

وی گفت: هدف از برگزاری مسابقات چالش نوآوری از یک طرف حمایت غیرمستقیم از شرکتهای فعال در این حوزه جهت افزایش نوآوری در خدمات جویشگرها مبتنی بر نیازها و ذائقه جامعه کاربران ایرانی است و از طرف دیگر افزایش نقش و مشارکت مردمی‌و نیز بهره گیری از دانش و توانمندیهای متخصصان در دانشگاه‌های سراسر کشور برای حل چالش‌های جویشگرها خواهد بود.

مجری طرح جویشگر بومی افزود: برگزاری این مسابقات مبتنی بر دو رویکرد نوآوری باز و جمع سپاری است. برای این منظور تلاش شده مسائل کلی و مبهم شرکتهای فعال در طرح جویشگر بومی به ۵ دسته خرده چالش تفکیک شود. این خرده چالش‌ها عبارتند از چالش‌های پژوهشی، ایده ­پردازی، توسعه محصول، دولتی و استارتاپی.

یاری توضیح داد: هر شرکتی که در حوزه محتوا و خدمات بومی در کشور در حال فعالیت باشد می‌تواند با ارسال درخواست خود بر روی سامانه نوآوید و معرفی چالش‌های نوآوری در محصولات وکسب وکارش از حمایت‌های لازم برخوردار شود.

وی افزود: برگزاری این مسابقات را رویکرد نوینی برای افزایش مشارکت مردمی‌در توسعه نوآوری و تجاری سازی در کسب و کارها بویژه جویشگرهای بومی دانسته و با دعوت از کلیه اساتید و دانشجویان سراسر کشور خواستار افزایش نقش آفرینی هر چه بیشتر مردم در توسعه و گسترش خدمات بومی در کشور شود.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه