تقدیر از مدیر سابق بزرگترین اپراتور دیتا کشور

در مراسم معرفی مدیرعامل جدید همراه اول؛ مدیر عامل سابق این شرکت نشان ویژه مدیریت جهادی دریافت کرد.

تقدیر از مدیر سابق بزرگترین اپراتور دیتا کشور

مراسم تودیع ومعارفه مدیرعامل، رییس، نایب رییس، اعضای هیات مدیره شرکت مخابرات ایران و شرکت ارتباطات سیار امروز (سه‌شنبه ۲۶ دی ماه)  در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش عصر ارتباط، وحید صدوقی مدیرعامل سابق همراه اول در این مراسم بین مدیران حوزه ارتباطات و فناوریُ‌نشان ویژه مدیریت جهادی را دریافت کرد. 

وحیدصدوقی، مدیرعامل سابق شرکت همراه اول در این مراسم گفت: در ۱۲ سال اخیر با فعالیت و تلاش تمامی افراد در مجموعه همراه اول کارهای بزرگی انجام شده است.

صدوقی با اشاره به پیشرفت‌های همراه اول در ۱۲ سال اخیر گفت: در سال ۸۴ همراه اول به شش هزار سایت ارتباطی رسید این در حالی است که تعداد سایت‌های ارتباطی همراه اول در سال ۸۸ بعد از واگذاری به بخش خصوصی به ۸۸۰۰ سایت رسید در حال حاضر تمامی سایت‌های ارتباطی نوسازی شده است در واقع صد در صد سایت‌های شهری و بیش از ۸۷ درصد سایت‌های روستایی نوسازی شده است.

وی افزود: از سال ۹۱ تا ۹۵ ، ۲۰ هزار سایت ارتباطی ایجاد شده است و از شهریورماه تا به امروز ۳۹ هزار سایت راه‌اندازی شده است این به آن معنا است که اپراتور همراه اول از ایران بعد از چین بالاترین ضریب رشد در تعداد سایت‌های ارتباطی را دارد.

در حقیقت در انجمن جهانی موبایل رکورد برترین اپراتور در راه‌اندازی سایت ۱۲ هزار و ۵۰۰ عدد است. این در حالی است که همراه ا ول توانسته تعداد بسیار زیادی سایت ایجاد کند و اگر زیرساخت امروزی همراه اول وجود نداشت بحث ا رتباطات کشور با مشکلات جدی روبرو می‌شد.

مدیرعامل‌سابق همراه‌اول درباره همکاری با رایتل گفت: عملیات رم شیرینگ که با همکاری رایتل انجام شد پروژه خوبی بود و توانست ظرفیت ارتباطات همراه اول را ارتقا دهد.

وحید صدوقی با بیان اینکه همراه اول هم‌اکنون بزرگترین اپراتور دیتای کشور است تاکید کرد:‌ در آبانماه سال جاری ترافیک همراه به ۳۰۰۰ ترابایت به صورت میانگین در روز رسیده است و توانستیم تا برترین اپراتور کشور در زمینه دیتا باشیم.

 وی افزود: در چهار ماه اخیر رشد دیتای همراه اول ۱۴۰۰ برابر شد. این در حالی است که رقیب همراه اول فقط ۴۰۰ ترابایت رشد داشته است.

صدوقی ادامه داد: در سال ۸۴ ، ۸.۵ میلیون سیم‌کارت و در حال‌حاضر تعداد سیم‌کارت‌ها به ۹۳.۵ میلیون رسیده است که از این میزان در سال ۸۴ ، ۸.۵ میلیون سیم‌کارت فعال بوده و امروزه ، ۷۱ میلیون سیم‌کارت ثبت شده است.

مدیرعامل سابق همراه اول در خصوص سهم بازار این شرکت گفت: همراه اول در سهم بازار رشد داشته است و سهم بازار این شرکت از ۵۷ درصد به ۶۰ درصد افزایش یافته است در حوزه سیم‌کارت ۴۰ درصد و در حوزه سیم‌کارت دیتا ۵۷ درصد از سهم بازار در اختیار همراه اول است

گفتنی است که  در حال حاضر مهدی صفری، حمید رضا رفیعی و شهسواری به نمایندگی از شرکت توسعه‌ اعتماد مبین، ساسان جباری به نمایندگی از سهام دولت و ابراهیم یافتیان به نمایندگی از سهام عدالت به عضویت هیات مدیره شرکت مخابرات ایران درآمدند.

مهدی صفری به عنوان رییس هیات مدیره و صدری نیز به عنوان مدیرعامل شرکت مخابرات ایران انتخاب شده است.

در شرکت همراه اول نیز مهدی اخوان بهابادی به عنوان نایب رئیس هیأت مدیره و حمید فرهنگ به عنوان مدیرعامل همراه اول انتخاب شده اند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه