به‌روزرسانی BIOS گیگابایت، از سیستم شما محافظت می‌کند

سیستم کامپیوتری خود را با جدیدترین به‌روزرسانی BIOS گیگابایت محافظت کنید.

 به‌روزرسانی BIOS گیگابایت، از سیستم شما محافظت می‌کند

گیگابایت تکنولوژی تولیدکننده پیشرو مادربرد و کارت گرافیک، به سرعت اقدامات ایمنی را مطابق با درخواست اینتل به مشتریان در برابر آسیب‌پذیری‌های احتمالی امنیتی در سیستم‌های مورد استفاده با چیپست اینتل را ارائه کرده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از روابط عمومی گیگابایت، به‌روزرسانی BIOS از گیگابایت، آخرین نسخه را جهت به‌روزرسانی توصیه می‌کند، که به طور بالقوه از آسیب‌پذیری حفره امنیتی ایجاد شده در اخرین نسخه‌های Microcode CPU را جلوگیری می‌کند.

 به مشتریان گیگابایت، توصیه می‌شود تا برای دریافت آخرین به‌روزرسانی BIOS مادربرد خود، به وب سایت رسمی‌ گیگابایت مراجعه کرده و با انتخاب BIOS‌های موجود براساس مدل‌ها، به لینک https://www.gigabyte.com/MicroSite/481/intel-sa-00088.html مراجعه کنند.

شایان ذکر است که در حال حاضر به‌روزرسانی‌هایی را برای مدل‌هایی که پردازنده‌های نسل هشتم، هفتم، نسل هشتم اینتل Core ™ وپلتفرم X99 / X299 را پشتیبانی می‌کند، ارائه شده است.

آسیب پذیری امنیتی، ناشی از یک روش تحلیلی کانال جدیدی است که توسط محققان متفاوت ایجاد شده است که اطلاعات را با مشاهده رفتار فیزیکی و تکنیک‌های پردازشی خاصی که برای سیستم عامل‌های رایج هستند جمع می‌کند و کد مخرب را با استفاده از این روش و اجرای محلی بر روی یک پلتفرم معمولی می‌تواند بر داده‌های موردنظر ذخیره کند. بر اساس ارزیابی کنونی اینتل در حال پیدا کردن راه حل‌هایی برای مقابله با این مسائل است. این موضوع با  به‌روزرسانی نرم‌افزاری چند روز آینده در دسترس خواهد.

همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد آسیب پذیری‌های امنیتی اینتل، از وب سایت مرکز امنیت Intel مراجعه کنید.