لذت تجربه‌ی یک مکالمه ویدئوی هیجان‌انگیز به صورت سه‌بعدی

اگر از گفت‌گوی ویدئویی دو بعدی با استفاده از برنامه‌های مختلف تلفن همراه خسته شده‌اید، می‌توانید امیدوار باشید که در سال‌های آتی بتوانید با گوشی خود به طور سه ‌بعدی مکالمه تصویری داشته باشید.

لذت تجربه‌ی یک مکالمه ویدئوی هیجان‌انگیز به صورت سه‌بعدی

با افزایش استفاده از حسگرهای پیشرفته و به خصوص حسگرهای قادر به محاسبه عمق که به تازگی در آیفون ایکس هم به کار گرفته شده‌اند، تصویربرداری سه‌بعدی با استفاده از گوشی‌های هوشمند برای انجام مکالمات ویدئویی پیشرفته و سه بعدی به زودی ممکن خواهد شد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، محققان دانشگاه پوردو در آمریکا می‌گویند موفق به طراحی پلاتفورم تازه‌ای موسوم به هولواستریم شده‌اند که از طریق آن می‌توان با استفاده از گوشی و تبلت مکالمات تصویری سه بعدی را با طرف مقابل انجام داد. این فناوری با شبکه‌های مخابراتی بی‌سیم فعلی سازگاری دارد و به زبان ساده نسخه‌ای سه‌بعدی از برنامه اسکایپ تلقی می‌شود.

پلتفورم یادشده قادر به تصویرسازی سه‌بعدی از افراد با استفاده از یک دوربین ویژه است و سپس این تصاویر سه‌ظعدی با استفاده از ابزار دیگری به طور سه‌بعدی و فشرده شده به گوشی گیرنده منتقل می‌شوند. کل این فرایند به طور آنی و از طریق شبکه‌های موجود تلفن همراه رخ می‌دهد.

این فناوری نه تنها برقراری مکالمات تصویری را متحول می‌کند، بلکه می‌تواند کاربردهای گسترده ای در صنایع و مشاغلی مانند پزشکی، معماری و عمران و غیره داشته باشد. هنوز مشخص نیست تجاری سازی این فناوری چه مدت به طول می‌انجامد.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه