تحولی بزرگ در گرم شدن غذا!

به تازگی گجتی به بازار عرضه شده که شامل یک محفظه سیلیکونی تاشو و یک پاکت حاوی مواد شیمیایی است. این وسیله می‌تواند در ۱۰ دقیقه غذای فرد را بدون نیاز به آتش گرم کند.

تحولی بزرگ در گرم شدن غذا!

سال‌هاست که سربازان از سیستم‌های ساده شیمیایی برای گرم کردن جیره غذایی خود استفاده کنند. درهمین راستا گجت YABUL Cook ساخته شده که این فناوری را به طور تجاری برای عموم عرضه  کرده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، این گجت یک محفظه سیلیکونی سبک وزن است، تا می‌شود، حمل ونقل آن آسان است و در عرض چند دقیقه غذا را گرم می‌کند. به این ترتیب دیگر نیازی به آتش نیست.

YABUL Cook یک طرح انقلابی نیست. دو شرکت دیگر نیز با فناوی مشابه پاکت‌های گرمایشی حاوی مواد شیمیایی را به طور تجاری ساخته و به بازار عرضه کرده اند.

برای استفاده از این محصول فقط کافی است  پاکت‌های گرمایشی را همراه ظرف غذا در محفظه سیلیکونی قرار داد. جالب آنکه این محفظه می‌تواند فشار داخل خود را کنترل کند، بنابراین هنگام تجمیع بخار در آن ناگهان باز نمی‌شود.

این پاکت‌ها می‌توانند طی ۱۰ دقیقه دمای آب را به بالاتر از نقطه جوش برسانند. YABUL Cook نیز ادعا می‌کند ظرف‌هایش تا ۹۷ درجه سانتیگراد گرم می‌شوند.  این دستگاه هم اکنون در کیک استارتر با قیمت ۳۵ دلار عرضه می‌شود. بسته آن شامل ۵ پاکت گرمایشی و ۵ کیسه زیپ دار برای غذا یا مایعات است. هر پاکت را یکبار می‌توان استفاده کرد.