علاقه‌مندان رباتیک، ثبت‌نام مدرسه رباتیک آغاز شد

دانشگاه صنعتی امیرکبیر فرصت ثبت نام در ترم زمستان و بهار مدرسه رباتیک این دانشگاه را تا پنجم بهمن ماه اعلام کرد.

علاقه‌مندان رباتیک، ثبت‌نام مدرسه رباتیک آغاز شد

پس از برگزاری شش دوره موفق مسابقات بین‌المللی رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر (فیراکاپ آزاد ایران) و حضور موفق محققان دانشگاه در عرصه‌های مهم ملی و بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی، با همکاری کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا، مدرسه رباتیک امیرکبیر از تابستان ۹۶ فعالیت خود را با شعار «رباتت را خودت بساز!» آغاز کرده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، این مدرسه رباتیک به دنبال آن است که دانش آموزان و دانشجویان را در مقاطع مختلف با روش‌های اصولی و علمی پرورش دهد تا بتوانند در آینده نزدیک، خود خالق طرح‌ها و ایده‌های خود باشند.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر با توجه به نیاز کشور بر تعمیم آموزش استاندارد و پژوهش کاربردی و با هدف پرورش روحیه خلاقیت، نوآوری، کارآفرینی و تقویت روحیه کار تیمی در میان نسل جوان کشور، تصمیم به ایجاد مدرسه ای گرفته است که بتواند به وسیله آن، سطح علمی و فنی دانش آموزان و دانشجویان علاقه مند به فراگیری دانش رباتیک را ارتقا دهد و این پژوهشگران بتوانند در نهایت، ایده‌های خلاقانه خود را به تولید فناوری و محصول برسانند.

مدرسه رباتیک امیرکبیر، در ترم زمستان ۹۶ و بهار ۹۷ پذیرای دانش آموزان در مقاطع تحصیلی چهارم تا دوازدهم و تلاش دارد تا همزمان با فیراکاپ آزاد ایران در اسقندماه ۹۶ نیز کارگاه‌ها و دوره‌های مختلفی را برای گروه‌های دانشجویی برگزار کند.