تجهیزات پزشکی که در بدن حل می‌شود!

محققان دانشگاه کنکتیکات موفق به تولید نوعی حسگر زیستی برای سنجش فشار داخلی بدن شده‌اند که انجام برخی رویه‌های درمانی را به علت حل شدن در بدن انسان ساده‌تر می‌کند.

تجهیزات پزشکی که در بدن حل می‌شود!

این حسگر کوچک و منعطف برای بررسی برخی بیماری‌های مزمن ریه و تورم مغز قابل استفاده است و قبل از آنکه به طور کامل در بدن حل شود می‌تواند برخی اطلاعات حیاتی مربوط به بیماری‌های یادشده را برای پزشکان ارسال کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، حس‌گرهای فعلی مورد استفاده در دنیای پزشکی هیچ یک در بدن انسان حل نمی‌شوند و لذا پزشکان بعد از استفاده از آنها مجبورند این حسگرها را با انجام عمل جراحی از بدن خارج کنند. امری که می‌تواند موجب عفونت، جراحت بافت‌ها و غیره شده یا مشکلات دیگری به وجود آورد.

حس‌گر یادشده متشکل از دو نوار الکتریکی متصل به هم و دو الکترود است که روکشی از مواد زیستی به نام اسید پلی اتیلن آنها را پوشانده است.

حس‌گر مذکور بدون ایجاد جراحت و آسیب به درون بافت‌های نرم بدن فرو می‌رود و اطلاعات را به طور بی‌سیم برای دستگاه‌های پزشکی ارسال می‌کند. انتظار می‌رود استفاده عمومی از این حس‌گر در آینده نزدیک در دنیای پزشکی ممکن شود.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه