برخورد ایستگاه فضایی چین به زمین، تا سه ماه دیگر

تخمین‌های مختلف نشان می‌دهد ایستگاه فضایی سرگردان چینی تا سه ماه دیگر به زمین برخورد می‌کند و کشورهای ترکیه، اسپانیا، هند، یونان و بخشی از آمریکا مکان احتمالی فرود آن هستند.

برخورد ایستگاه فضایی چین به زمین، تا سه ماه دیگر

تخمین‌های محققان نشان می‌دهد ایستگاه فضایی چینی که چندی پیش در آسمان سرگردان شد، سه ماه آتی به زمین بر می‌گردد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، ایستگاه فضایی Tiangong-۱ که دور زمین مدار می‌زند، حاوی مواد شیمیایی بسیار سمی است و احتمالا بین ماه‌های آوریل و مارس به زمین برخورد کند. البته بخش اعظم ایستگاه هنگام ورود به اتمسفر می‌سوزد اما ۱۰ تا ۴۰ درصد آن که حاوی مواد خطرناک است، به زمین می‌رسد. ازسوی دیگر طبق آمار سازمان فضایی چین، متوسط ارتفاع مدار Tiangong-۱ از ۲۸۹.۱ کیلومتر به ۲۸۱.۳ کیلومتر رسیده است.

بنیادهای فضایی  مختلفی سراسر جهان مشغول رصد این ایستگاه هستند. درهمین راستا در روزهای اخیر سه پیش‌بینی مختلف از زمان برخورد آن با زمین اعلام شده است.

محققان سازمان فضایی اروپا در پاریس نیز مسیر این ایستگاه را رصد می‌کنند. درهمین راستا ESA پیش‌بینی خود از زمان ورود ایستگاه به اتمسفر زمین را تغییر داده و آن را بین ۱۷ مارس تا ۲۱ آوریل اعلام کرده است. این یکی از دقیق ترین پیش بینی‌های موجود در این باره است.

از سوی دیگر وب سایت Satflare به طور آنلاین و سه بعدی مسیر ۱۵ هزار ماهواره را رصد می‌کند. طبق محاسبات این وب سایت احتمالا Tiangong-۱ در سه ماه آتی وارد اتمسفر زمین شود. شرکت آئرواسپیس در کالیفرنیا نیز پیش‌بینی می‌کند Tiangong-۱ در اواسط ماه مارس وارد اتمسفر زمین شود. البته ممکن است تاریخ دقیق آن دو هفته جا به جا شود.

از سوی دیگر هرچند مکان دقیق ایستگاه مشخص نیست اما ESA منطقه احتمالی فرود را تخمین زده است. طبق این تخمین کشورهای اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، یونان، هند و بخش‌هایی از آمریکا مکان احتمالی فرود ایستگاه فضایی چینی هستند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه