از میزان، نور خورشیدی که به شما می‌تابد، باخبر شوید

قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید برای پوست بدن مفید است، اما اگر این کار به مدت طولانی ادامه یابد، می‌تواند سلامت انسان را به طور جدی در معرض خطر قرار دهد.

از میزان، نور خورشیدی که به شما می‌تابد، باخبر شوید

به تازگی برای پی بردن به اینکه پوست بدن به اندازه کافی از اشعه‌های خورشیدی بهره مند شده یا خیر یک روش ساده و منحصر به فرد ابداع شده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، یک شرکت تجاری برچسب‌های خاصی به نام LogicInk UV ابداع کرده که با چسباندن آنها بر روی پوست می‌توان فهمید چه زمانی باید قرار گرفتن بدن در معرض تابش نور خورشید را متوقف کرد.

این برچسب‌ها که به شکل دایره‌ای و مستطیلی طراحی شده‌اند مانند چسب زخم به پوست چسبانده می‌شوند و متشکل از دو نوار سفید رنگ و ارغوانی رنگ هستند.

رنگ جوهر موجود در نوارهای یادشده بر مبنای میزان قرارگرفتن فرد در معرض تابش نور آفتاب تغییر می‌کند. رنگ یکی از این نوارها در صورت تابش نور خورشید به سرعت از سفید به ارغوانی تغییر می‌کند. اما نوار دیگر متشکل از سه بخش است که رنگ آنها به تدریج از ارغوانی به صورتی کم رنگ تغییر می‌کند. در ابتدای تابش نور خورشید رنگ یکی از این نوارها تغییر می‌کند و این فرایند سپس در نوارهای دوم و سوم هم رخ می‌دهد.

اگر هر سه بخش این نوار و در نتیجه کل آن به رنگ صورتی کم رنگ درآید، شما می‌توانید مطمئن شوید که به اندازه کافی در معرض نور آفتاب بوده اید و بهتر است به زیر سقف بروید. LogicInk شرکت سازنده این محصول آن را در سه ماهه دوم امسال روانه بازار می‌کند. البته قیمت این محصول اعلام نشده است.