تلگرام به دنبال تولید ارز دیجیتال خود!

تلگرام هم به جمع شرکت‌هایی پیوست که قصد دارد در دنیای ارزهای دیجیتال فعال شود و سرمایه گذاری 1.2 میلیارد دلاری در این زمینه به عمل آورد.

تلگرام به دنبال تولید ارز دیجیتال خود!

تلگرام که از جمله برنامه‌های محبوب پیام رسان در ایران است، در مرحله اول معادل 600 میلیون دلار ارز دیجیتالی خود موسوم به گرام را پیش فروش می‌کند. البته این پیش فروش محدود به مدیران ارشد تلگرام و برخی سرمایه گذاران مشهور و شناخته شده خواهد بود.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، این افراد با دریافت دعوت نامه طی ماه‌های ژانویه تا فوریه قادر به خرید ارز دیجیتال تلگرام خواهند بود و سپس فروش عمومی این ارز از ماه مارس یعنی اوایل بهار آغاز می‌شود. رقم این پیش فروش هم 600 میلیون دلار خواهد بود.

تلگرام به همین منظور یک پلاتفورم اختصاصی طراحی خواهد کرد که شباهت زیادی با رقبایی مانند اتریوم خواهد داشت. خدمات غیرمتمرکز ارائه شده از طریق این پلاتفورم زمینه را برای استفاده از فناوری نوپای بلاک چین هم فراهم می‌کند.

انتظار می‌رود تعداد کاربران تلگرام امسال از مرز 200 میلیون نفر بگذرد. پلاتفورم اختصاصی تلگرام برای تبادل ارز دیجیتال TON)Telegram Open Network) نام دارد و سرمایه گذاران توکن‌های آن را تا پایان سال 2018 دریافت خواهند کرد.

تلگرام امیدوار است که این توکن‌ها به جایگزین‌هایی برای کارت‌های اعتباری مانند ویزا و مسترکارت مبدل شوند و زمینه را برای ایجاد یک اقتصادی جدید غیرمتمرکز فراهم نمایند.