وقتی آمریکایی‌ها، دوربین‌های چینی را تحریم می‌کنند!

ارتش آمریکا دوربین‌های نظارتی ساخت چین را هم کنار گذاشت.

وقتی آمریکایی‌ها، دوربین‌های چینی را تحریم می‌کنند!

 

به نظر می‌رسد نگرانی در مورد حفره‌های امنیتی و قابلیت جاسوسی محصولات فناوری ساخت چین در آمریکا روز به روز در حال افزایش است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، این نگرانی تا بدان حد گسترش یافته که ارتش آمریکا قصد دارد استفاده از دوربین‌های نظارتی هیک ویژن که ساخت چین هستند را متوقف کند.

اگر چه از این دوربین‌ها در شبکه‌های بسته و قابل کنترل استفاده می‌شود، اما ارتش آمریکا مدعی است آنها امنیت کافی ندارند و ممکن است توسط دولت چین برای جاسوسی از ایالات متحده مورد استفاده قرار بگیرند.

مالکیت 42 درصد ازشرکت هیک ویژن در دست دولت چین است و همین مساله نگرانی‌های امنیتی کاخ سفید را افزایش داده است. دولت آمریکا پیش از این خواستار ممنوعیت استفاده از تولیدات شرکت‌های زد تی ای و هواووی نیز شده بود .

این نگرانی‌ها محدود به چینی‌ها نیست و قرار است استفاده از نرم افزارهای امنیتی کاسپراسکای هم که توسط روس‌ها تولید می‌شود در خاک آمریکا ممنوع شود. هم چینی‌ها و هم روس‌ها اتهامات وارد شده در این زمینه را رد کرده اند. Hikvision می‌گوید برای رفع مشکلات امنیتی دوربین‌هایش میان افزارهای آنها را به روز کرده و لذا دوربین‌های یادشده کاملا ایمن هستند، اما آمریکایی‌ها ادعاهای مذکور را نمی‌پذیرند.

 

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه