همراه اول، هزینه پیام‌رسان‌های داخلی را یک سوم اعلام کرد

 تعرفه اینترنت همراه اول برای پیام‌رسان‌های داخلی یک سوم شد.

همراه اول، هزینه پیام‌رسان‌های داخلی را یک سوم اعلام کرد

اداره کل ارتباطات همراه اول اعلام کرد: با اجرای مصوبه ۲۶۵ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات که در راستای مصوبات شورای عالی فضای مجازی با موضوع سیاست‌ها و اقدامات ساماندهی پیام‌رسانهای اجتماعی و به منظور حمایت و توسعه فعالیت‌ پیام‌رسانهای داخلی بوده است، از ساعت ۱۶ روز جمعه ۲۹ دی‌ماه ۹۶، سقف تعرفه کاربر نهایی پیام‌رسانهای داخلی مجاز را به میزان یک سوم سقف تعرفه ترافیک بین‌الملل کاربران نهایی اعمال می‌کند. 

به گزارش عصر ارتباط، بر اساس این اعلام، به منظور حمایت از توسعه و ساماندهی فعالیت پیام‌رسانهای اجتماعی داخلی، سقف تعرفه کاربر نهایی پیام‌رسانهای داخلی مجاز، در استفاده آزاد و بسته‌های دیتا به ميزان يک سوم سقف تعرفه ترافيک بين‌الملل كاربران نهايی محاسبه می‌شود. 

این طرح اپراتور اول در راستای حمایت از تولیدات و مهارت‌های ایرانی و تحقق اقتصاد مقاومتی، آمادگی خود را بر حمايت از نرم افزارهای بومی و پيام رسان‌های اجتماعی داخلی اعلام کرده است. طبق اعلام، این کاهش تعرفه برای پیام‌رسانهای «گپ، آی گپ، بیسفون و سروش» انجام شده است. گفتنی است که  پیش از این اپراتور اول تعرفه استفاده از سایت‌های پرمصرف منتخب داخلی را نیز به نصف کاهش داده بود.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه