روسیه و ضرر ۱۳۰ میلیارد روبلی از سایت‎‌های خارجی فروش کالا

روسیه در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۱۳۰میلیارد روبل از فروشگاه های آنلاین خارجی، زیان دیده است.

روسیه و ضرر ۱۳۰ میلیارد روبلی از سایت‎‌های خارجی فروش کالا

روسیه در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۱۳۰میلیارد روبل از فرار مالیاتی فروشگاه های آنلاین خارجی که کالاهای خود را برای مصرف کنندگان روس ارسال می کنند زیان دیده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، براساس پیش بینی دومای روسیه در صورت ادامه روند واردات کالاهای خارجی اینترنتی، این کشور تا سال ۲۰۲۰ میلادی بیش از سه تریلیون روبل از فرار مالیاتی زیان خواهد دید.
در دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی دولت روسیه مالیات ۱۸ درصدی را برای ورود کالاهای خارجی خریداری شده آنلاین خارج از خاک این کشور تصویب کرد.
همچنین محدودیت هایی را در نظر گرفت که به موجب آن تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی هر شهروند روس می تواند بدون پرداخت مالیات تا سقف ۳۱ کیلوگرم و ارزش هزار یورو در هر ماه از فروشگاه های اینترنتی خارجی خرید کند.
این رقم در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۵۰۰ یورو و در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۲۰۰ یورو خواهد رسید . همچنین خرید مازاد کالای اینترنتی مشمول مالیات اضافه ۳۰ درصدی می شوند.
رشد خریدهای اینترنتی در روسیه همچنان در حال افزایش است و تنها در سایت خرده فروشی علی اکسپرس چین ،کاربران روس جایگاه نخست بیشترین سفارش دهندگان را در جهان دارند.
بسیاری از صاحبان کسب و کار در روسیه که بصورت قانونی کالاهای خود را با پرداخت مالیات وارد کشور می کنند ،خواستار جلوگیری و نظارت بر فروش سایت های خارجی هستند که بدون پرداخت مالیات کالاهای خود را به روسیه صادر می کنند.