سامسونگ، ال‌جی و هواووی، در طرح چهارم رجیستری/ زمان اعلام برند برای رجیستری کوتاه می‌شود/ تا زمان اعلام رجیستری برند، مراقب خرید گوشی باشید!

رجیستری گوشی‌های هوشمند وارد فاز چهارم خود شده است که در این زمینه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز توصیه‌های به خریداران داشت.

سامسونگ، ال‌جی و هواووی، در طرح چهارم رجیستری/ زمان اعلام برند برای رجیستری کوتاه می‌شود/ تا زمان اعلام رجیستری برند، مراقب خرید گوشی باشید!

در مرحله چهارم طرح رجیستری به زودی یکی از سه برند پرطرفدار سامسونگ، ال‌ جی و هواوی مشمول خواهند شد. برخی افراد در روزهای منتهی به زمان مشمول شدن برندهای قبلی با قراردادن سیمکارت، گوشی ها را فعال می کردند که استفاده سازمان‌دهی شده از این روش قابل پیگیری است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، بنابراعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قرار بود در بهمن ماه مدل گوشی های جدیدی مشمول رجیستری شوند و در مرحله چهارم این طرح به زودی یکی از سه برند پرطرفدار سامسونگ، ال‌ جی و هواوی مشمول طرح رجیستری خواهند شد.

امروز نیز کمیته اجرایی رجیستری اعلام کرد به زودی یکی از سه برند پرطرفدار سامسونگ، ال‌ جی و هواوی معرفی می‌شوند و فاصله بین زمان اعلام برند تا زمان مشمول شدن نیز ممکن است کوتاه باشد.

این کمیته به فروشندگان تلفن همراه توصیه اکید کرده که برای جلوگیری از هرگونه ضرر و زیان احتمالی، در مدت زمان باقیمانده تا اعلام برند (یا برندهای) مشمول، از خرید تلفن‌های همراه غیرقانونی خودداری کرده و کالای موردنیاز خود را حتماً از واردکننده‌های قانونی با گارانتی معتبر خریداری کنند.

بنابر اعلام این کمیته، در ماه‌های گذشته مشاهده شده است که برخی افراد در روزهای منتهی به زمان مشمول شدن یک برند، با قراردادن سیمکارت در چندین دستگاه تلفن همراه (حتی تا 60 مورد هم مشاهده شده است) اقدام به فعالسازی آن‌ها کرده اند که تمامی این موارد توسط سامانه رویت و ثبت شده است. در صورتیکه استفاده از این روش برای فعالسازی تلفن همراه بطور گسترده و سازمان‌دهی شده باشد، قابل پیگیری است.

درصورتیکه دارای تلفن همراه با یکی از برندهای فوق است و به هردلیلی در چند ماه گذشته خاموش بوده است، لازم است تا قبل از زمان آغاز طرح، تلفن همراه با قراردادن سیمکارت درون آن روشن شود و حتی المقدور با آن تماس گرفته یا پیامکی ارسال شود.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه