تشخیص اخبار جعلی یا واقعی فیس‌بوک، به عهده‌ی کاربران!

فیس‌بوک برای متمایز کردن اخبار جعلی از اخبار واقعی از کاربران خود کمک می‌گیرد و پرسش نامه هایی را میان آنها توزیع می‌کند.

تشخیص اخبار جعلی یا واقعی فیس‌بوک، به عهده‌ی کاربران!

فيس بوک قصد دارد از اين پس براي نمايش اخبار قابل اعتماد در فيد خبری خود اولويت قائل شود و برای شناسايی اين نوع اخبار از تحقيقات و بررسی‌های مختلفی بهره مي‌گيرد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک می‌گوید با توجه به سوءاستفاده‌های متعدد از این شبکه اجتماعی برای انتشار اخبار جعلی، هدف این است که از این طریق با انتشار اخبار دروغین و بی اساس مقابله شود.

در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا، اخبار جعلی فراوانی در مورد هیلاری کلینتون نامزد دموکرات‌ها در شبکه‌های اجتماعی و از جمله فیس‌بوک منتشر شد و گفته می‌شود همین مساله یکی از دلایل شکست وی از دونالد ترامپ بوده است.

زاکربرگ افزوده که دو میلیارد کاربر فیس‌بوک به مشخص شدن میزان اعتبار اخبار کمک خواهند کرد و البته کاربران محلی که اخبار در محدوده زندگی آنها اتفاق افتاده در این زمینه نقش پررنگ‌تری خواهند داشت.

در حال حاضر حدود 20 درصد از محتوای فید خبری هر کاربر را در فیس‌بوک را اخبار تشکیل می‌دهد که قرار است این رقم به 4 یا 5 درصد کاهش یابد. همچنین این میزان از اخبار هم تنها از میان خبرهای برگزیده شده کاربران واخبار مورد تایید انتخاب می‌شوند. قرار است جزئیات فنی بیشتری در این زمینه طی روزهای آینده اعلام شود.

واتس‌اپ در جمع تاجرها!

واتس‌اپ در جمع تاجرها!

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه