اپل در کره جنوبی، به پای میز محاکمه رفت!

تحقیقات قضایی از اپل در کره جنوبی به علت کندکردن عمدی آیفون‌های قدیمی شروع شد.

اپل در کره جنوبی، به پای میز محاکمه رفت!

اعتراف اپل به کندکردن عمدی آیفون های قدیمی برای کاهش مصرف باتری در آنها باعث پیگیری قضایی و حقوقی این موضوع توسط دولت کره جنوبی شده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، موضوع از آنجا آغاز شد که با به روزرسانی سیستم عامل آیفون برخی کاربران از کندشدن عملکرد آن خبر دادند. بررسی های بیشتر این موضوع را تایید کرد و مشخص شد این شرکت برای جلوگیری از اتمام سریع باتری این دستکاری را در آیفون های قدیمی انجام داده است.

اما این موضوع به مذاق بسیاری از کاربران آیفون خوش نیامد و تعدادی از نهادهای دولتی و همین طور گروه های حقوق بشری در این کشور اپل را به همین علت تحت پیگرد قضایی قرار داده اند. علاوه بر کره جنوبی، اپل در کشورهایی مانند برزیل، چین، فرانسه، ایتالیا و آمریکا هم به همین علت تحت تعقیب است.

در این میان تنها کره جنوبی به دنبال تحقیقات رسمی از اپل است و این شرکت را به نقض تعهدات خود متهم نموده است. مقامات کره ای می گویند هدف اصلی از این دستکاری وادار کردن کاربران به خرید آیفون های جدید است. اپل از کاربران خود عذرخواهی کرده و می گوید تنظیماتی را به iOS11 افزوده که مشکل یادشده را برطرف می کند.

اگر شکایت کره ای ها در این زمینه به نتیجه برسد و اپل به طور قطعی محکوم شود، این شرکت باید بابت هر شکایت طرح شده به خریداران آیفون 2000 دلار غرامت پرداخت کند.