جاسوسی سایبری آمریکا، بدون مجوز آژانس امنیت ملی!

جاسوسی‌های سايبری دولت آمريکا با تاييد ترامپ ادامه می‌يابد.

جاسوسی سایبری آمریکا، بدون مجوز آژانس امنیت ملی!

دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا روز گذشته قانونی را به امضا رساند که به موجب آن اجرای برنامه کنترل اينترنتی بدون مجوز آژانس امنيت ملی آمريکا ادامه مي يابد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، تداوم این نوع جاسوسی های سایبری توسط کاخ سفید، شکستی برای مدافعان حقوق مدنی و حریم شخصی محسوب می‌شود که تلاش می‌کردند جلوی اجرای قانون یاد شده را بگیرند تا امنیت و حقوق مدنی کاربران اینترنت محفوظ باقی بماند.

ترامپ خود با ارسال مطلبی در توئیتر این موضوع را تایید کرده و هدف از این کار را تداوم اجرای طرح جمع آوری اطلاعات از شهروندان خارجی دانسته است. این در حالی است که اجرای طرح مذکور موجب جمع آوری اطلاعات کاربری مردم آمریکا نیز می شود.

این قانون جنجالی از شش سال قبل تا به حال به طور مرتب تمدید شده است و تغییرات ناچیزی در آن به وجود آمده است که باعث شده حجم انبوهی از اطلاعات از کاربران غیرآمریکایی اینترنت و همین طور مردم آمریکا جمع آوری شود. ترامپ افزوده که امضای این قانون کار درستی بوده و وی برای حفظ امنیت مردم آمریکا این کار را انجام داده است. البته کمتر کسی در آمریکا و در خارج از این کشور این ادعا را جدی گرفته است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه