این ربات، خودش را با شما وفق می‌دهد!

به تازگی رباتی خانگی ساخته شده که علاوه بر انجام کارهای خانه، قابلیت شناسایی محیط اطرافش و ساکنان آن را دارد.

این ربات، خودش را با شما وفق می‌دهد!

در نمایشگاه محصولات الکترونیک مصرفی ۲۰۱۸ شرکت Aeolus از یک ربات با قابلیت انجام وظایف مختلف در خانه رونمایی کرد. این نمونه اولیه از یک ربات خانگی است که می تواند زمین را تمیز کند، مبلمان را جابه جا کند و حتی برحسب دستور کاربر از یخچال نوشیدنی خنک برای او بیاورد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، به گفته الکساندز هائونگ مدیر Aeolus ، این ربات خانگی محیط اطرافش و ساکنان را می‌شناسد و در گذرزمان رفتار خود را با آن منطبق می‌کند. او در ادامه می افزاید: این ربات شبیه یک کودک است. البته ما قابلیت های آن را افزایش می دهیم تا از یک کودک به بزرگسال تبدیل شود. هرچقدر مردم بیشتر از ربات استفاده کنند، این گجت قدرتمندتر می شود.

مهمترین ویژگی ربات مذکور در حقیقت توانایی ماشین یادگیری به کاررفته در آن برای شناسایی هزاران شی مختلف و بازگرداندن آنها به مکان مناسبشان است. همچنین بازوی رباتیک آن می‌تواند با دقت اشیا را جابه جا کند. در کنار این موارد ربات به شبکه اینترنت اشیا خانگی مانند «گوگل هوم» یا «آمازون الکسا» نیز متصل می‌شود.

جالب آنکه ربات می تواند در یافتن اشیا نیز کمک حال باشد زیرا به یاد می آورد آخرین بار آنها را کجا قرار داده است. ربات Aeolus همراه مناسبی برای سالمندان دچار معلولیت است. ربات با کمک قابلیت «شناسایی وضعیت بدن» تشخیص می‌دهد چه زمان فرد زمین خورد یا نیازمند خدمات درمانی اضطراری است.

این ربات که وزن آن معادل یک کودک ۱۲ ساله است، هنوز نام مشخصی ندارد اما به گفته شرکت سازنده از اواخر سال جاری به بازار عرضه می شود.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه