پرچمدار نوکیا، دارای 5 لنز برای عکاسی

نوکیا در سال‌های اخیر بر روی تولید گوشی‌های هوشمند متوسط با کیفیت قابل قبول برای عموم مردم متمرکز شده، اما این بار قصد دارد یک گوشی با دوربین قدرتمند تولید کند.

پرچمدار نوکیا، دارای 5 لنز برای عکاسی

نوکیا که به تازگی گوشی نوکیا ۶ را عرضه کرده بود و قرار است نوکیا ۸ و نوکیا ۹ را نیز به زودی روانه بازار کند. اما گفته می‌شود این شرکت به دنبال تولید یک تلفن همراه پرچمدار نیز هست که از ۵ لنز برای عکاسی با کیفیت‌ها و حالت‌های متفاوت برخوردار است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، اگر چه هنوز جزئیات چندانی در مورد این خبر در دست نیست، اما به نظر می‌رسد نوکیا برای تحقق این هدف با شرکت OZOهمکاری کرده باشد که سابقه تولید دوربین‌هایی با هشت لنز را هم دارد. البته استفاده از این فناوری در دوربین‌های کوچک گوشی‌های هوشمند یک چالش جدی محسوب می‌شود.

پرچمدار نوکیا، دارای 5 لنز برای عکاسی

نوکیا در سال‌های اخیر سابقه تولید گوشی‌هایی با دوربین‌های قدرتمند را داشته است و به عنوان مثال گوشی لومیا ۱۰۲۰ این شرکت با یک دوربین مدور با قابلیت ثبت تصاویر ۴۱ مگاپیکسلی عرضه شده بود.

گفته می‌شود در حال حاضر دوربین این گوشی مراحل آزمایشی را سپری می‌کند و شرکت چینی فاکس کان هم در حال بررسی جنبه‌های تجاری این موضوع برای تولید انبوه گوشی هوشمند یادشده است. نوکیا هنوز اخبار منتشرشده در این زمینه را رد یا تایید نکرده است.