المپیک تابستانی 2020 همراه با اینترنت 5G

شبکه های نسل پنجم تلفن همراه قرار است با سرعتی بیش از حد تصور قبلی راه اندازی شود و توکیو در سال ۲۰۲۰ به یکی از اولین شهرهای تحت پوشش این شبکه مبدل می‌شود.

المپیک تابستانی 2020 همراه با اینترنت 5G

نوکیا با همکاری شرکت مخابراتی ژاپنی ان تی تی دوکومو قصد دارد تا دو سال دیگر یعنی زمان برگزاری بازی‌های المپیک تابستانی توکیو شبکه‌های نسل پنجم تلفن همراه را راه‌اندازی کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، نوکیا تجهیزات مخابراتی طرف ژاپنی را تامین خواهد کرد. قرارداد دوطرف به این منظور در دسامبر سال گذشته نهایی شده بود. پس از راه‌اندازی شبکه یادشده در توکیو، دیگر شهرهای ژاپن نیز به تدریج تحت پوشش شبکه نسل پنجم تلفن همراه قرار می‌گیرد. البته این فرایند به چندسالی زمان نیاز خواهد داشت.

سرعت بارگذاری اطلاعات از طریق شبکه‌های نسل پنجم تلفن همراه به ۱۰ گیگابیت در ثانیه می‌رسد و بنابراین این شبکه‌ها نسبت به شبکه‌های نسل چهارم با سرعت بارگذاری اطلاعات ۱۰۰ مگابیت در ثانیه بسیار سریع تر هستند. گفتنی است سرعت بارگذاری اطلاعات از طریق شبکه‌های نسل سوم تلفن همراه در بهترین حالت حدود ۳۸۴ کیلوبیت در ثانیه است.

نوکیا پیش از این در زمینه تامین تجهیزات مخابراتی مورد نیاز طرف ژاپنی برای راه‌اندازی شبکه‌های نسل سوم و چهارم تلفن همراه نیز با آن همکاری کرده بود. راه‌اندازی شبکه‌های مخابراتی نسل پنجم ارائه خدماتی همچون حمل و نقل با استفاده از خودروهای خودران، ایجاد خانه‌های هوشمند و ارتقای خدمات فناوری اطلاعات در حوزه کسب و کار را نیز تسهیل می‌کند.