آمازون و راه‌اندازی فروشگاه زنجیره‌ای بدون صف و کارت کشیدن!

سرانجام، آمازون اولین فروشگاه زنجیره‌ای خود را که خبری از صف و کارت کشیدن نیست را، راه‌اندازی کرد.

آمازون و راه‌اندازی فروشگاه زنجیره‌ای بدون صف و کارت کشیدن!

وعده قدیمی‌آمازون برای راه‌اندازی یک فروشگاه زنجیره‌ای که در آن دیگر نیازی به صف ایستادن در پشت صندوق و پرداخت پول نقدی و کارت کشیدن نیست، سرانجام محقق می‌شود.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، خرید در این فروشگاه با یک برنامه تلفن همراه، صدها دوربین عادی و مادون قرمز در سقف، الگوریتم‌های دید رایانه ای و یک سیستم هوش مصنوعی صورت می‌گیرد.

وقتی وارد این فروشگاه می‌شوید باید گوشی خود را در برابر دستگاهی قرار دهید تا برنامه آمازون گو فعال شود. سپس زمانی که کالایی را برای خرید در سبد قرار می‌دهید هزینه آن به طور مستقیم با استفاده از برنامه موبایلی از کارت اعتباریتان که به حساب کاربری شما در سایت آمازون متصل است، کسر می‌شود.

فروشگاه یادشده که آمازون گو نام دارد، در سیاتل قرار دارد و مدتی است که کارمندان خود آمازون به طور آزمایشی از آن خرید می‌کنند. کالاهایی که فعلا در این فروشگاه وجود دارد محدود به انواع اغذیه جات و برخی انواع لبنیات است. اما قرار است در آینده کالاهای بیشتری در آن برای فروش عرضه شوند.

آمازون از افتتاح این فروشگاه تا ساعاتی دیگر در روز دوشنبه خبر داده و لذا هر فردی که برنامه موبایلی Amazon Go را بر روی گوشی خود نصب کرده باشد و از حسابی در سایت آمازون برخوردار باشد، می‌تواند با مراجعه به مرکز شهر سیاتل از فروشگاه مذکور خرید کند.

قرار است در ماه‌های آینده شعب دیگری از این فروشگاه در نقاط دیگر امریکا افتتاح شوند. البته آمازون تنها شرکتی نیست که چنین خدماتی ارائه می‌دهد. شرکت سوئدی ویلیز هم فروشگاه مشابهی در چین تاسیس کرده و یک شرکت امریکایی دیگر به نام Standard Cognition‌ به دنبال پیاده سازی چنین ایده‌ای است.