پایان عمر سیستم عامل فایرفاکس و اخراج 50 کارمند موزیلا

شرکت موزیلا که با طراحی سیستم عاملی موسوم به فایرفاکس به دنبال تسخیر دنیای اینترنت اشیا بود دیروز از اخراج 50 کارمند فعال در این حوزه و پایان کار سیستم عامل مذکور خبر داد.

پایان عمر سیستم عامل فایرفاکس و اخراج 50 کارمند موزیلا

پیش از این گروه بزرگی برای طراحی سیستم عامل مذکور تلاش می کردند که موزیلا روز گذشته 50 کارمند باقی مانده فعال در این زمینه را هم اخراج کرد. همچنین اجرای دیگر طرح های مرتبط با این سیستم عامل نیز متوقف شد.

موزیلا می‌گوید رویکرد خود را در ارتباط با اینترنت اشیا تغییر داده و از این پس ترجیح می دهد بیشتر در زمینه تولید محصولات تجاری و تحقیق و توسعه در همین زمینه متمرکز شود. البته این امر به معنای بی توجهی کامل به فناوری های نوظهور نخواهد بود.

آری جکسی معاون موزیلا در حوزه محصولات اینترنت اشیا و برنارد نیوکس مدیر نرم افزارهای این گروه هم موزیلا را ترک کرده اند. این شرکت اولین نسخه از سیستم عامل فایرفاکس را در سال 2013 عرضه کرد و از آن پس تاکنون تلاش کرده بود با همکاری با برخی شرکت های فناوری زمینه استفاده از این سیستم عامل را به طور گسترده فراهم آورد.

اما این شرکت هم مانند مایکروسافت و بلک بری در این زمینه موفقیت چندانی به دست نیاورد. موزیلا قبلا هم در زمینه عرضه سیستم عامل هوشمند برای گوشی های همراه ناکام مانده بود.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه