با ربات آمازون، لباس دلخواه خود را سفارش دهید!

به تازگی کمپانی آمازون پتنت ساخت یک ربات خیاط را به ثبت رسانده است که می‌تواند با استفاده از اندازه‌گیری‌های آنلاین مناسب‌ترین لباس را برای کاربر ایجاد کند.

با ربات آمازون، لباس دلخواه خود را سفارش دهید!

آمازون لباس می‌فروشد، لباس‌ها را دم در خانه مشتریان تحویل می‌دهد و حتی با استفاده از «اکو لوک» به کاربران مشاوره مد می‌دهد.
به گزارش عصر ارتباط به نقل از آنا، حالا این کمپانی با استفاده از تکنولوژی رنگ درخشان در تاریکی و اندازه‌گیری‌های آنلاین به‌زودی قادر خواهد بود که برای هر کاربر به‌صورت سفارشی لباس طراحی کند.
این تکنولوژی جدید از جوهر فلورسنت برای هدایت ماشین‌آلات چاپ، برش و دوخت سریع لباس استفاده می‌کند. این فناوری آخرین نمونه در سری تحولات آمازون برای گسترش تولید پوشاک در کنار فروش و توزیع آن است.
تکنولوژی جدید از جوهر فلورسنت برای هدایت ماشین برش پارچه استفاده می‌کند. طراح این پتنت ادعا می‌کند که جوهر فلورسنت زیر نور معمولی مرئی نیست و تنها زیر نور ماورای بنفش است دیده می‌شود.
آمازون اعلام کرده است: «سنسورهای تصویری می‌تواند بازتاب فلورسنت را جذب کند و از آن برای صدور دستورالعمل به ماشین برش استفاده کند، بدین ترتیب می‌تواند پنل برش را کنترل کند تا پارچه را براساس طرح مورد نظر برش دهد».

با ربات آمازون، لباس دلخواه خود را سفارش دهید!

تکنولوژی فلورسنت به آمازون اجازه می‌دهد اقلام منحصربه‌فرد و سفارشی‌سازی شده برای هر کاربر تولید کند. این پتنت در سال 2016 ثبت شد. مخترع این طرح می‌گوید: «می‌توان از جوهر فلورسنت برای علامت‌گذاری محل دوخت لباس استفاده کرد تا کار برای سیستم دوخت اتوماتیک و خیاط‌ها آسان‌تر شود». آمازون همچنان به تلاش خود برای ورود به صنعت تولید پوشاک ادامه می‌دهد. این کمپانی قصد دارد تا محصولات مد منحصربه‌فرد خود را ایجاد و تولید کند. پیش از این نیز آمازون پتنتی برای خط مونتاژ تمام اتوماتیکی را به ثبت رسانده بود که شامل چاپگرها و ماشین‌های دوخت می‌شد و قادر به تولید اقلام درخواستی بود.
پیشروی به سمت اتوماسیون جهانی باعث خواهد شد که 400 تا 800 میلیون نفر تا سال 2030 کار خود را از دست بدهند. احتمالا ماشین درخشان در تاریکی در کنار تکنولوژی‌های اخیر آمازون برای سفارشی‌سازی لباس مشتریان شروع به کار خواهد. این کمپانی به تازگی از اکو لوک، دستیار شخصی و استالیست هوشمند آمازون، و آینه واقعیت مخلوط، که با استفاده از واقعیت مجازی تن‌خور لباس‌های مختلف به بدن کاربر را نشان می‌داد، رونمایی کرده است.