استفاده از اینترفیس‌های 100G برای نخستین بار

معاون شرکت زیرساخت گفت: در پروژه افزایش 2.5 برابری شبکه انتقال زیرساخت برای نخستین بار از فناوری‌های جدید از جمله اینترفیس‌های 100G و روش انتقال الکتریکال استفاده شده است.

استفاده از اینترفیس‌های 100G برای نخستین بار

لطف‌الله سبوحی در مراسم بهره‌برداری از پروژه تلاش 3 با هدف افزایش ظرفیت شبکه انتقال زیرساخت از 4 هزار گیگابیت به 10 هزار  گیگابیت بر ثانیه به مناسبت دهه فجر اظهار داشت: توسعه 2.5 ترابری ظرفیت شبکه انتقال در این مرحله بسیار قابل توجه است.

معاون طرح و توسعه شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: در این پروژه برای نخستین بار اینترفیس‌های تدریجی 100G به کار برده شده است و برای نخستین‌بار در سوئیچینگ لایه انتقال علاوه بر فناوری اپتیکال،‌فناوری الکتریکال نیز استفاده شده است.

وی گفت: با این پروژه جداسازی شبکه گت‌وی بین‌الملل از شبکه ملی اطلاعات فراهم خواهد شد.

سبوحی یادآور شد: این پروژه از زمان ترخیص تجهیزات تا نصب و راه‌اندازی 4 ماه زمان برده که اجرای سریعی داشته است.

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: ظرفیت شبکه انتقال زیرساخت تا روز جهانی ارتباطات (27 اردیبهشت 96) به 2 برابر وضعیت موجود (10 هزار گیگ) افزایش خواهد یافت که با این اقدام اهداف رشد ترافیک مورد نظر تا سال 96 یا اواسط 97 پاسخ داده می‌شود.

وی ادامه داد: با مجموع این اقدامات می‌توانیم پیش‌بینی رشد عظیم تبادل ترافیک در کشور را پاسخگو باشیم.

سبوحی از مجموعه سمات به عنوان پیمانکار پروژه که پروژه را در زمان مقرر به نتیجه رساند و شرکت مخابرات که فضا و ساختمان برای ایستگاه‌های جدید در اختیار گذاشت تشکر کرد.

وی گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت دارای تکلیف حاکمیتی و انحصار قانونی برای ارائه سرویس به اپراتورها است و اپراتورها به کاربران نهایی ارائه سرویس می‌کنند.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه