توقف همکاری مدیر اوبر با شورای مشورتی ترامپ

به دنبال انتقادات شدید از کالانیک مدیرعامل اوبر به علت همکاری با دولت ترامپ، وی سرانجام تسلیم این فشارها شد و از شورای مشورتی استعفا کرد.

توقف همکاری مدیر اوبر با شورای مشورتی ترامپ

اوبر که برنامه تاکسی یاب مشهوری را عرضه کرده و درجریان اعتراض ها به دستورالعمل ضدمهاجرتی ترامپ از آن حمایت نکرده و خشم عمومی را به جان خریده بود، این بار نتوانست در برابر سیل مخالفت ها مقاومت کند.

درجریان این اعتراض ها تمامی رانندگان تاکسی فرودگاه جی اف کندی امریکا به نشانه اعتراض اعتصاب کرده و از حمل و نقل مسافر خودداری کردند، اما اوبر  به خدمات رسانی ادامه داد و این امر باعث شد بسیاری از کاربران این برنامه تاکسی یاب را پاک کنند و به استفاده از برنامه رقیب لیفت روی آوردند.

بر اساس برآوردها بیش از 200 هزار نفر از مشتریان برنامه تاکسی یاب اوبر در اعتراض به این شرکت برنامه یادشده را از روی گوشی های خود پاک کردند و به این شکل صدای اعتراض خود را به مدیرعامل اوبر رساندند. روز پنجشنبه هم تظاهراتی در برابر دفتر اوبر در نیویورک برگزار شد.

کالانیک بعد از استعفا از شورای مشورتی اقتصادی ترامپ افزوده که راه های فراوانی برای تداوم همکاری ها وجود دارد. وی به طور تلویحی خواستار تغییر سیاست های مهاجرتی دولت ترامپ نیز شده است.

کالانیک از معدود مدیران شرکت های فناوری در امریکاست که جز حامیان ترامپ محسوب می شود. دیگر شرکت های بزرگ فناوری از همان ابتدا در برابر ترامپ موضع گرفته و برخی از آنها مانند آمازون، مایکروسافت و ... به شکایت از وی روی اورده اند.

بسیاری از کارکنان شرکت های فناوری در آمریکا را مهاجرین با استعداد تشکیل می دهند و برخی از این شرکت ها مانند اپل خود توسط مهاجران یا فرزندان افراد مهاجر تاسیس شده اند.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه