ممنوعیت استفاده از ارز دیجیتال به صورت ناشناس در کره!

استفاده فعالان بازار ارز دیجیتال در کره از حساب‌های بانکی ناشناس ممنوع شد.

ممنوعیت استفاده از ارز دیجیتال به صورت ناشناس در کره!

کره جنوبی استفاده از حساب‌های بانکی ناشناس برای تبادل ارز‌های دیجیتال را از 30 ژانویه (9 بهمن ماه سال جاری)  ممنوع خواهد کرد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، هدف از این اقدام جلوگیری از استفاده از ارز‌های دیجیتال در شبکه بانکی کره جنوبی به منظور پول شویی و انجام دیگر جرائم است.

بر این اساس فعالان بازار ارز دیجیتال تن‌ها در صورتی مجاز به انجام تراکنش‌های بانکی عادی خواهند بود که نام و مشخصات کامل آن‌ها در حساب بانکی مورد استفاده شان ثبت شده باشد و این مشخصات با مشخصات مورد استفاده در شبکه تبادل ارز‌های دیجیتال تطبیق کند.

پیش از این مقامات کره جنوبی از احتمال تعطیلی شبکه‌های داخلی تبادل ارز‌های دیجیتال خبر داده بودند، اما به نظر می‌رسد این تصمیم تعدیل شده باشد. همچنین قرار است دستورالعمل‌های تازه ای در اختیار بانک‌های محلی قرار بگیرد تا افراد موظف به ثبت اطلاعات هویتی خود برای خرید و فروش ارز‌های دیجیتال شوند.

در هفته‌های اخیر بازار ارز دیجیتال نوسانات زیادی داشته که در ن‌هایت به سقوط ارزش بیت کوین و رسیدن ارزش هر بیت کوین به 10750 دلار انجامیده است. این در حالی است که ارزش هر بیت کوین برای مدتی به حدود 17 هزار دلار نیز رسید.