لپ‌تاپ‌های ۱۸۹ دلاری مایکروسافت

شرکت مایکروسافت از ارزان‌ترین لپ‌تاپ خود رونمایی کرد.

 لپ‌تاپ‌های ۱۸۹ دلاری مایکروسافت

شرکت مایکروسافت به منظور رقابت با لپ‌تاپ‌های کروم بوک، به دنبال تولید لپ‌تاپ‌های ارزان قیمت آموزشی است که ارزان‌ترین آنها ۱۸۹ دلار قیمت دارد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، این لپ‌تاپ‌ها برای استفاده توسط دانش آموزان و اولیای آنها مناسب هستند و به راحتی قابل جابه‌جایی است.

امکانات متنوعی مانند نمایشگر لمسی، پشتیبانی از قلم هوشمند ویندوز و امکان خلق محتوای سه بعدی از جمله مزایای لپ‌تاپ‌های یادشده است.

مایکروسافت در مجموع ۴ لپ‌تاپ ارزان قیمت عرضه خواهد کرد که دوتای آنها با همکاری شرکت لنوو و دوتای دیگر با همکاری شرکت JP ساخته می شوند. مدل ۱۸۹ دلاری ۱۰۰e  نام دارد و قیمت مدل Classmate Leap T۳۰۳  برابر با ۱۹۹ دلار است. دو مدل دیگر این مجموعه به نام‌های ۳۰۰e و Trigono V۴۰۱ هم به ترتیب ۲۷۹ و ۲۹۹ دلار قیمت خواهند داشت.

در این لپ‌تاپ‌ها از نسخه ای خاص از ویندوز ۱۰ استفاده شده که نصب نرم افزارهای اضافی ثالث برروی آنها ناممکن است و کاربران تنها باید برنامه‌های عرضه شده در فروشگاه آنلاین مایکروسافت را بارگذاری و نصب کنند.  

سخت افزار مورد استفاده در لپ‌تاپ‌های یادشده پردازنده‌های دو یا چهار هسته ای سلرون است که در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ روانه بازار شدند و حداقل سرعت آنها ۱.۱ گیگاهرتز است. جزئیات بیشتر در این زمینه همزمان با رونمایی از لپ‌تاپ‌های یادشده در هفته آینده اعلام می شود.