قابلیت اندروید جدید، سریع‌ترین وای-فای را شناسایی می‌کند

امروزه شبکه‌های رایگان وای – فای در بسیاری از نقاط جهان به سادگی در دسترس هستند، اما شناسایی و انتخاب سریع‌ترین شبکه وای – فای یک چالش مهم محسوب می‌شود که این چالش به دست اندروید قابل حل شده است.

قابلیت اندروید جدید، سریع‌ترین وای-فای را شناسایی می‌کند

 معمولا تمامی شبکه های وای – فای موجود در محیط اطراف کیفیت خوبی ندارند و برخی از آنها سرعت بسیار پایینی دارند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، برای تصمیم گیری در این مورد، گوگل در تازه‌ترین به روزرسانی سیستم عامل اندروید قابلیتی موسوم به برچسب سرعت را به فهرست شبکه های وای – فای خود اضافه کرده است.

بنابراین کاربران نسخه ۸.۱ سیستم عامل اندروید در زمان مشاهده فهرست شبکه های وای – فای در دسترس می توانند سرعت آنها را نیز مشاهده کنند. در این فهرست در زیر عنوان هر شبکه وای – فای سرعت آن با کلماتی مانند سریع یا آهسته نمایش داده شده است.

استفاده از کلمه آهسته بدان معناست که آن شبکه وای – فای تنها برای ارسال پیام متنی و تماس صوتی اینترنتی مناسب است. استفاده از کلمه OK به معنای امکان بازکردن سریع صفحات وب، استفاده از شبکه های اجتماعی و گوش کردن به موسیقی آنلاین است. سریع به مفهوم امکان مشاهده ویدئوی آنلاین می باشد و معنای بسیار سریع امکان مشاهده ویدئوهای فوق دقیق است.

برای غیرفعال کردن این قابلیت می توانید از بخش تنظیمات و در قسمت Network & Internet، سپس Wi-Fi و در ادامه Wi-Fi Preferences و Advanced به بخش Network rating provider بروید و گزینه None را برگزینید.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه