تاکید کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی بر ضرورت بروزرسانی مقررات حاکم بر فضای مجازی

در کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی، بروز رسانی مقررات حاکم بر فضای مجازی تاکید شد.

تاکید کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی بر ضرورت بروزرسانی مقررات حاکم بر فضای مجازی

  جلسه ۶۹۵ کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این جلسه که به موضوع «آینده پژوهی فضای مجازی» اختصاص داشت؛ گزارش تهیه شده توسط یکی از مراکز تحقیقات و آینده پژوهی در حوزه فضای مجازی، پیرامون روند رو به رشد فعالیت‌های متنوع در این حوزه ارائه شد.

در این گزارش با اشاره گسترش فعالیت‌های مبتنی بر اینترنت، موضوعاتی مانند اینترنت اشیاء، بازی‌های رایانه‌ای، نزدیک شدن تولیدات مجازی به جهان واقعیت و کمرنگ تر شدن نقش دولت‌ها با توسعه فضای مورد تحلیل و بررسی قرا رگرفت.

پس از ارائه این گزارش، اعضای کمیسیون به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند؛ که اهم آن می توان به  بررسی تطبیقی نحوه تعامل سایر دولت‌ها با فضای مجازی، آینده نگاری دقیق از چشم انداز پیش روی فضای مجازی، بهره‌گیری از فرصت‌‌های فضای مجازی با رویکرد تکیه بر نقاط قوت کشور در این زمینه، و ساماندهی مدیریت فضای مجازی، آموزش سواد رسانه ای اشاره کرد.

 خلاقیت محوری در آموزش کشور، به روزآوری قوانین و مقررات حاکم بر فضای مجازی همگام با تحولات شتابنده این حوزه و توجه به سه حوزه نرم افزار، و سخت افزار و تولید محتوا در فضای مجازی از دیگر پیشنهاداتی بود که توسط اعضا جلسه ارائه شد.  

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه