نامه اعتراضی گوگل، اپل، مایکروسافت و فیس بوک به ترامپ

مدیران دهها شرکت فناوری در آمریکا از جمله گوگل، اپل، مایکروسافت و فیس بوک قصد دارند با ارسال نامه‌ای برای ترامپ رئیس جمهوری این کشور مخالفت خود را با ممنوعیت مسافرت اتباع ۷ کشور به آمریکا اعلام کنند.

نامه اعتراضی گوگل، اپل، مایکروسافت و فیس بوک به ترامپ

از جمله شرکت هایی که در حال آماده کردن پیش نویس نامه مذکور هستند می توان به گوگل، اپل، مایکروسافت، فیس بوک، اوبر، استرایپ و حتی برخی شرکت های ارائه دهنده خدمات فروش کالا اشاره کرد.

اگر چه شرکت های فناوری رهبری این حرکت را در دست دارند، اما آنان قصد دارند توجه صنایع دیگر را نیز به این مشکل جلب کنند و لذا به احتمال زیاد این نامه توسط شرکت های رسانه ها، کارخانه های بزرگ، تولیدکنندگان محصولات مصرفی و غیره هم امضا خواهد شد.

این اولین تلاش جدی و هماهنگ صاحبان کسب و کارهای بزرگ در آمریکا برای مقابله با محدودیت های مسافرتی و مهاجرتی است که دولت ترامپ بر علیه هفت کشور مسلمان وضع کرده است.

در نامه مذکور ضمن تایید دغدغه های ترامپ برای حفظ امنیت آمریکا، تداوم مهاجرت و مسافرات اتباع دیگر کشورها به این کشور شرط پیشرفت اقتصادی و ارتقای جایگاه این کشور در جهان دانسته شده است. پیش از این مدیران شرکت های ارشد فناوری به صراحت با این تصمیم مخالفت کرده بودند.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه