پهباد جیبی وارد بازار شد!

شرکت دی جی آی تازه ترین پهپاد خود موسوم به ماویک ایر را روانه بازار کرده که قابل تاکردن است و می توان آن را به راحتی در جیب جای داد.

پهباد جیبی وارد بازار شد!

تازه‌ترین پهباد  شرکت دی جی آی ، موسوم به ماویک ایر  که قابل تاکردن دارد و می توان آن را به راحتی در جیب جای داد، روانه بازار شد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، این پهپاد مجهز به یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی کوچک، چهار پره ملخی برای پرواز و سیستم حرکتی نرمی است که باعث می شود در حین حرکت بدون لرزش عکس‌ها و ویدئوهای باکیفیتی تهیه کند.

این پهپاد می‌تواند در صورت لزوم عکس‌های پانوراما با دقت ۳۲ مگاپیکسل تهیه کند. بدین منظور دوربین پهپاد یادشده ۲۵ عکس را با یکدیگر ترکیب کرده و تصویری با نمای افقی یا عمودی تهیه می کند. سیستم جدید نصب شده بر روی این پهپاد باعث تنظیم خودکار نور و رنگ عکس می شود.

پهپاد ماویک ایر برای تهیه ویدئو با دقت ۴K و با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه قابل استفاده است. همچنین می توان تصاویری با پخش آهسته با دقت ۱۰۸۰ پیکسل و با سرعت ۱۲۰ فریم در ثانیه با استفاده از پهپاد یادشده تهیه کرد.

حافظه داخلی این پهپاد ۸ گیگابایت است و می توان با نصب کارت حافظه اس دی این رقم را افزایش داد. برای استخراج عکس‌ها و فیلم‌ها می توان از پورت USB ۳.۰ Type-C استفاده کرد. ابعاد این پهپاد ۱۶۸ در ۱۸۴ در ۶۴ میلیمتر است که در صورت تا زدن به ۱۶۸ در ۸۳ در ۴۹ میلیمتر کاهش می یابد. وزن این پهپاد نیز ۴۳۰ گرم است.

باتری ۲۳۷۵ میلی آمپری این پهپاد برای ۲۱ دقیقه استفاده کافی است و حداکثر سرعت آن به حدود ۷۰ کیلومتر در ساعت می رسد. قیمت این پهپاد ۸۰۰ دلار است.