هوش مصنوعی و فتوشاپ، یک همکاری لذت‌بخش برای طراحان!

تازه‌ترین نسخه از برنامه ویرایش عکس فتوشاپ که به هوش مصنوعی مجهز است در دسترس عموم قرار گرفت. نسخه اولیه این برنامه در ماه نوامبر عرضه شده بود.

هوش مصنوعی و فتوشاپ، یک همکاری لذت‌بخش برای طراحان!

قابلیت هوش مصنوعی فتوشاپ که در نسخه ۱۹.۱ آن عرضه شده انتخاب شی یاSelect Subject نام دارد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، شرکت ادوبی با استفاده از فناوری هوش مصنوعی خاص خود موسوم به Sensei این قابلیت را به برنامه فتوشاپ اضافه کرده است. با استفاده از قابلیت یادشده می‌توان شی خاصی را در یک عکس یا تصویر از پس زمینه‌اش جدا کرد.

این کار تا به حال به طور دستی و با استفاده از ابزار متنوعی که در فتوشاپ وجود دارد، صورت می‌گرفت و از جمله کارهای وقت‌گیر در برنامه فتوشاپ بود. اما از این پس چنین کاری با سرعت بالایی صورت می‌گیرد.

ادوبی می گوید در آینده قابلیت‌های هوش مصنوعی فتوشاپ باز هم بیشتر می‌شود تا کاربران و گرافیست‌ها بتوانند با سرعت بیشتری طرحهای خود را تکمیل کنند و از اتلاف وقت آنها جلوگیری شود.

قابلیت Select Subject به گونه‌ای طراحی شده که کاربر می‌تواند تمامی اشیا و اشخاص موجود در یک تصویر را انتخاب کند تا آنها به سرعت از پس زمینه جدا شوند. البته اگر در جریان این فرایند بخش‌هایی از پس زمینه به اشتباه توسط هوش مصنوعی انتخاب شوند کاربر می‌تواند با استفاده از ابزار Subtract from Selection به سرعت این مشکل را برطرف کند.