احترام به حریم شخصی، با نصب برنامه Privacy Browser

یکی از دغدغه‌های کاربران در زمان استفاده از اینترنت و وب‌گردی میزان احترام به حریم شخصی و اطمینان از عدم تلاش سایت ها برای دسترسی به اطلاعات شخصی است.

احترام به حریم شخصی، با نصب برنامه Privacy Browser

امروزه برخی مرورگرهای اینترنتی مانند تور و داک داک گو با تمرکز بر روی مساله حفظ حریم شخصی طراحی شده اند. طراحان مرورگر داک داک گو، به تازگی یک برنامه موبایلی و یک افزونه برای مرورگر اینترنتی خود طراحی کرده‌اند که به حفظ بیشتر حریم شخصی در حین استفاده از وب سایت‌ها کمک می‌کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، برنامه موبایلی یادشده Privacy Browser نام دارد و در صورت استفاده از آن برای دسترسی به وب سایت‌ها با استفاده از تلفن همراه می‌توان از ردگیری فعالیت‌ها توسط ابزار پیشرفته شرکت‌هایی مانند گوگل و فیس بوک جلوگیری کرد. شرکت‌های یادشده بدون اطلاع کاربران از این ابزار برای جمع آوری اطلاعات در مورد عادات کاربری افراد و فروش این اطلاعات به بیشترین قیمت به شرکت‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

Privacy Browser در زمان استفاده کاربر از یک وب سایت، ابزار ردگیری فعالیت‌های وی توسط برنامه‌های مخفی شرکت‌های تبلیغاتی را بلوکه می‌کند. همچنین اگر وب‌سایتی دارای نسخه‌ای رمزگذاری شده با پیشوند https باشد، برنامه مذکور کاربر را به طور خودکار به سمت همان نسخه هدایت می‌کند.

این برنامه علاوه بر بلوکه کردن مزاحمان، گزارش‌هایی در مورد آنها برای کاربر ارسال می‌کند. همچنین Privacy Browser به هر وب سایت بر مبنای میزان احترام به حریم شخصی نمره می‌دهد. نمره A به معنای شرایط مطلوب و نمره F به معنای بدترین شرایط است.

افزونه جدید این شرکت که امکانات مشابهی دارد برای مرورگرهای کروم، فایرفاکس و سافاری در دسترس و قابل استفاده است.

نقد و بررسی بازی