"گوگل"، در رقابت اپلیکیشن‌ها، "اپل" را جا گذاشت!

کاربران گوشی‌های اندرویدی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۹ میلیون اپلیکیشن را از فروشگاه اینترنتی پلی استور گوگل دانلود کردند.

"گوگل"، در رقابت اپلیکیشن‌ها، "اپل" را جا گذاشت!

 آمارها و گزارش‌های منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی "اپ آنی" حاکی از آن است که کاربرانی که از گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید استفاده می کنند، در فصل آخر سال ۲۰۱۷ میلادی (از ماه اکتبر تا دسامبر سال گذشته)، بیش از ۱۹ میلیون اپلیکیشن اندرویدی از فروشگاه اینترنتی و آنلاین پلی استور گوگل دانلود شده است که نشان می‌دهد کاربران اندرویدی از کاربرانی که از فروشگاه اینترنتی اپ استور اپل، اپلیکیشن دانلود کرده‌اند، بسیار بیشتر بوده و به نوعی از آنها سبقت گرفته‌اند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، این آمارها همچنین نشان می‌دهد که گروه‌هایی با اپلیکیشن‌هایی در زمینه بازی، مالی و شخصی‌سازی‌های اندرویدی، در صدر فهرست پر انلودترین و پرطرفدارترین گروه‌های اپلیکیشن‌های اندرویدی بوده‌اند. این در حالی‌ست که اپلیکیشن‌هایی که از اپ استور اپل دانلود شده‌اند بیشتر درخصوص خریدهای اینترنتی و مالی بوده‌اند.

نکته جالب اینجاست که بیشتر کاربرانی که در هند، اندونزی و برزیل بوده اند موجب شده اند که آمار دانلود و بروزسانی اپلیکیشن‌های اندرویدی در پلی استور گوگل به طور قابل ملاحظه ای افزایش یابد و از رقیب خوداپ استور پیش بیفتد.

اگر بخواهیم به صورت اعداد و ارقام این دو فروشگاه اینترنتی را باهم مقایسه کنیم، تعداد دانلود و نصب اپلیکیشن‌های اندرویدی در پلی استور ۱۴۵ درصد افزایش یافته این در حالیست که تعداد اپلیکیشن‌هایی که از اپ استور دانلود شده اند، ۹۵ درصد رشد داشته است.

از آن طرف نیز کاربران در ایالات متحده آمریکا از همه کشورهای دیگر بیشتر برای اپلیکیشن‌های پولی، خرج کرده‌اند به گونه‌ای که در سهه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ در مجموع ۱۱.۵ میلیارد دلار خرج اپلیکیشن‌های پولی از اپ استور کرده‌اند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه