موتورهای آفرود، بی‌صدا می‌شوند!

موتورسواری در کوه‌ها و نقاط ناهموار یکی از چالش های هیجان‌انگیز است که بسیاری دوست دارند آن را تجربه کنند. اما سروصدای زیاد موتورهای آفرود یک چالش جدی است.

موتورهای آفرود، بی‌صدا می‌شوند!

شرکت کیک موفق به تولید موتور برقی تازه ای شده که سروصدای خاصی تولید نمی‌کند و می‌تواند بدون آسیب زدن به محیط زیست و تولید دود و آلودگی در زمین‌های ناهموار حرکت کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، این موتور که کالک نام دارد در کنار عملکرد خوب، وزن کمی‌هم دارد و در راستای تحقق هدف به صفر رساندن تولید آلاینده‌های زیست محیطی ناشی از انتشار سوخت‌های فسیلی تولید می‌شود.

در این موتور از یک شاسی منحصر به فرد و موتور پیشرفته ای موسوم به‌ IPM استفاده شده که باعث می‌شود سرعت آن به حداکثر ۸۰ کیلومتر در ساعت برسد. با توجه به برقی بودن این موتور، در آن خبری از دنده و کلاچ نیست.

وزن این موتور حدود ۷۰ کیلوگرم است که تقریبا نصف موتورسیکلت‌های معمولی است. این موتورسیکلت با یک بار شارژ باتری می‌تواند حداکثر ۸۰ کیلومتر را طی کند. در این موتور سه حالت رانندگی پیش بینی شده که عبارتند از اکتشاف برای حرکت در مسیرهای دشوار و صعب العبور با سرعت حداکثر ۴۵ کیلومتر در ساعت، حالت کاوش برای مسیرهای طولانی تر و کم و بیش عادی و در نهایت حالت هیجان برای حرکت با حداکثر سرعت در مسیرهای جاده ای معمولی. پیش فروش این موتور با قیمت ۱۴۰۰۰ دلار از مدتی قبل آغاز شده است.