"پولاریس" نسخه کم‌حجم ویندوز 10

مایکروسافت در تلاش برای طراحی نسخه‌ای تازه و سبک وزن از سیستم عامل ویندوز ۱۰ به نام پولاریس است که به صورت ماژولار طراحی شده است.

"پولاریس" نسخه کم‌حجم ویندوز 10

 پولاریس نسخه‌ای از ویندوز ۱۰ است که مبتنی بر Windows Core OS است.Windows Core OS انعطاف زیادی دارد و برای رفع نیازهای کاربران در محیط‌ها و شرایط گوناگون طراحی شده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، پولاریس در عین سبک و کم حجم بودن در آن واحد قابل نصب بر روی رایانه‌های شخصی، لپ تاپ‌ها، تبلت‌ها و غیره است و می‌تواند طیف گسترده‌ای از برنامه‌های عرضه شده در فروشگاه مایکروسافت را اجرا کند.

بر اساس اطلاعات موجود این نسخه از ویندوز ۱۰ از رابط کاربری تازه ای بهره می‌گیرد. این در حالی است که مایکروسافت از زمان عرضه ویندوز ۹۵ تا به حال در بسیاری از مولفه‌های رابط کاربری این سیستم عامل تغییر چندانی ایجاد نکرده است.

مایکروسافت از چند سال قبل در تلاش است تا ویندوز ۱۰ را به سیستم عامل منعطفی مبدل کند که بر روی گوشیها، تبلت‌ها، رایانه‌های شخصی، لپ تاپ‌ها و غیره به سادگی قابل اجرا باشد. اما در این زمینه چندان موفق نبوده است.

قرار است این سیستم عامل مولفه‌های امنیتی بیشتری داشته باشند و به گونه ای طراحی شود تا منابع کمتری را مصرف کند تا باعث مصرف سریع باتری گوشی‌ها و تبلت‌ها نشود. سیستم عامل پولاریس احتمالا در سال ۲۰۱۹ عرضه می‌شود.