خودروهای خودران هم جریمه می‌شوند!

یک شرکت خودروسازی حق امتیاز خودرویی خودران برای پلیس ثبت کرده است. این خودرو به طور خودکار رانندگان خاطی را شناسایی می‌کند.

خودروهای خودران هم جریمه می‌شوند!

شرکت فورد حق امتیاز اختراع جدیدی برای خودروهای خودران پلیس ثبت کرده است. طبق این اختراع، خودروی پلیس می‌تواند با مخفی شدن پشت درختان و ساختمان‌ها رانندگان خاطی را جریمه کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، این حق امتیاز به  فورد امکان می‌دهد با استفاده از فناوری مشابه قابلیت‌های حسگرهای محیطی خود در خودروهای خودران تجاری را نیز ارتقا دهد.

به هر حال جزییات این اختراع نشان می‌دهد خودروی خودران با استفاده از حسگرهای مختلف محیط خود را بررسی می‌کند. سپس در فضایی مانند پشت یک ساختمان یا درخت پنهان می‌شود و به طور نامحسوس رانندگان خاطی را رصد می‌کند.

همچنین این خودرو به چند مخزن اطلاعات امنیتی نیز متصل می‌شود. این بدان معناست که خودرو پلیس می‌تواند سوابق رانندگان محلی را در اختیار داشته باشد و به طور خودکار بین پلاک خودرو و سابقه راننده ارتباطی برقرار کند.

علاوه برآن خودروی مذکور  با حسگرهای مختلف و دوربین‌های نظارتی در منطقه جغرافیایی ارتباط برقرار می‌کند و به این ترتیب می‌توان خودرو را به طور اتوماتیک به مکان مورد نظر فرستاد.