مسابقه جهانی نامه‌نگاری با موضوع "اگر شما یک نامه بودید؟"

اتحادیه پستی جهانی با اعلام موضوع چهل و هفتمین دوره مسابقه نامه‌نگاری، خواستار مشارکت نوجوانان سراسر دنیا در این برنامه شد.

مسابقه جهانی نامه‌نگاری با موضوع "اگر شما یک نامه بودید؟"

 اتحادیه پستی جهانی (UPU) با هدف افزایش آگاهی جوانان از اهمیت و نقش خدمات پستی در جامعه و نیز ترویج فرهنگ مکاتبه، همه ساله مسابقه نامه‌نگاری ویژه نوجوانان را با انتخاب موضوعی خاص در سطح بین‌المللی برگزار می‌کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، در همین ارتباط ترابی - مدیرکل روابط عمومی شرکت ملی پست - اعلام کرد: "تصور کنید نامه‌ای هستید که در زمان سفر می‌کنید؛ قصد دارید چه پیامی به خوانندگان خود منتقل کنید؟" از سوی اتحادیه پستی جهانی به عنوان موضوع مسابقه نامه‌نگاری سال ۲۰۱۸ اعلام شده است.

وی همچنین تصریح کرد: شرکت ملی پست همانند سال‌های گذشته با مشارکت فعالانه در این برنامه جهانی، سعی دارد تا نوجوانان ایرانی را با مزیت‌ها و خدمات پستی آشنا ساخته و فرهنگ مکاتبه را جایگزین مراجعه کند.

مدیرکل روابط عمومی شرکت ملی پست تأکید کرد: در همین راستا به منظور برگزاری هرچه بهتر این مسابقه فرهنگی و ترغیب حداکثری نسل نوجوان به شرکت در این رقابت جهانی، با هماهنگی‌های صورت گرفته بین سازمان‌ها و نهادهای موثر در این زمینه، وزارت‌خانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این مسابقه با شرکت ملی پست همکاری می‌کنند.

او همچنین با یادآوری این نکته که موضوع انتخاب شده بسیار مهم و جذاب بوده و انشای برگزیده می‌تواند در سطح بین‌المللی بسیار اثربخش باشد اضافه کرد: کمیته‌های استانی متشکل از سازمان‌های مشارکت کننده مسئولیت هماهنگی‌های لازم به منظور برگزاری مسابقه را برعهده دارند.

ترابی درباره شرایط شرکت کنندگان در این مسابقه هم گفت: براساس اعلام اتحادیه پستی جهانی، نوجوانان دارای حداکثر ۱۵ سال می‌توانند در این مسابقه به رقابت پرداخته و از جوایز ارزشمند آن بهره‌مند شوند.

وی با بیان این که نامه‌های ارسالی باید به صورت دست نویس و یک رو بوده و موارد مربوط به نامه‌نگاری نظیر درج آدرس گیرنده و فرستنده، تاریخ و امضای پایانی را رعایت کنند افزود: نامه‌ها حداقل در دو صفحه و حداکثر در چهار صفحه A۴  باشد.  شرکت کنندگان مشخصات خود را به طور کامل درج و یک شماره تماس در دسترس راهم ارسال کنند.

او همچنین با بیان این که شرکت ملی پست به منظور تسهیل و تسریع فرایند ارسال،  پاکت‌های ویژه‌ای را برای این مسابقه طراحی کرده که در دفاتر پستی و مراکز کانون فکری کودکان و نوجوانان و مدارس به صورت رایگان قابل تهیه است تاکید کرد: شرکت کنندگان نامه‌های نوشته شده را در این پاکت‌ها که در قالب سرویس پست جواب قبول طراحی شده قرار داده و بدون هیچ گونه پرداخت وجهی به صندوق‌های پستی سطح معابر انداخته و یا به نزدیک ترین دفتر پستی تحویل دهند.

ترابی مهلت شرکت در مسابقه نامه‌نگاری ۲۰۱۸ اتحادیه پستی جهانی را دوازدهم اسفندماه سال‌جاری اعلام کرد و گفت: هیات داوران از میان نامه‌های ارسالی، نامه برتر را در سطح داخلی انتخاب و به منظور شرکت در رقابت بین‌المللی به اتحادیه پستی جهانی ارسال می کند.

او با اشاره به این که اتحادیه برای این رقابت جوایز ارزشمندی را در نظر گرفته است افزود: مدال‌های طلا،‌ نقره و برنز به ترتیب به نفرات اول تا سوم بین‌المللی تعلق خواهد گرفت؛ همچنین به دیگر انشاهای برتر گواهینامه‌ و جوایزی اهدا خواهد شد.

ترابی با بیان این که در سطح ملی ۲۲ نامه برتر تمبر طلا و نقره دریافت خواهند کرد گفت: همچنین به ۱۰۰ اثر بعدی جوایز ارزنده تعلق خواهد گرفت.

وی از تمامی نوجوانان علاقمند کشورمان را به شرکت در این رقابت جهانی دعوت و اظهار امیدواری کرد که برنده مسابقه نامه نگاری ۲۰۱۷، یکی از نوجوانان ایرانی باشد.

علاقمندان می توانند آثار خود را به صندوق پستی ۸۸۱۱-۱۵۸۷۵،روابط عمومی شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران ارسال کنند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه