بنیانگذار اپل: بیت‌کوین همانند اعتیاد به مواد مخدر است!

بنیانگذار اپل اعتقاد دارد دنبال کردن اخبار بیت‌کوین‌ یک نوع اعتیاد است و به همین علت تمامی ارزهای دیجیتالی خود را فروخت.

بنیانگذار اپل: بیت‌کوین همانند اعتیاد به مواد مخدر است!

استیو وزنیاک از بنیانگذاران اپل اعلام کرد که بیت‌کوین همانند اعتیاد به مواد مخدر است و از این رو تمامی ارزهای دیجیتالی خود را فروخته است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، وی افزود: در تابستان سال گذشته در بازار بیت‌کوین که قیمتی در حدود ۷۰۰ دلار داشت، سرمایه‌گذاری کردم، می‌خواستم این ارز را آزمایش کنم، با این حال هنگامی که بازار شروع به حرکت کرد و قیمت آن به محدوده ۲۰هزار دلار رسیده تمامی بیت‌کوین‌هایم را فروختم.

وی افزود: با ادامه روند افزایش بیت‌کوین تصمیم گرفتم تا به یکی از افرادی که روزانه اخبار ارزهای دیجیتال را دنبال می‌کند، تبدیل نشوم، من چنین نگرانی‌هایی را در زندگی‌ام نمی خواهم!
ارز دیجیتال بیت کوین در ماه دسامبر در اوج قیمت به بیش از ۲۰ هزار دلار رسید اما از ابتدای ژانویه امسال با سقوط وحشتناک قیمت در محدوده 10 هزار دلار معامله می شود.
با این حال برخی از کشورها معاملات ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده‌اند و در مقابل بازار ارزهای دیجیتال در سطح بین‌المللی بازار ارز همچنان با محبوبیت بالایی معامله می شود.