جاسوسان هلندی، دست هکرهای روس را کوتاه کردند!

سازمان جاسوسی هلند موفق به نفوذ به درون رایانه‌های مورد استفاده یک گروه هکری روس شده که گفته می‌شود در حمله هکری به رایانه‌های حزب دموکرات آمریکا در سال 2016 نقش داشته‌اند.

جاسوسان هلندی، دست هکرهای روس را کوتاه کردند!

منابع خبری هلندی می‌گویند هکرهای وابسته به سرویس امنیتی و اطلاعاتی دولت هلند به رایانه‌های یک گروه هکری روس به نام Cozy Bear نفوذ کرده اند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، این نفوذ در اواسط سال 2014 رخ داده و به مدت حداقل یک سال بی سروصدا ادامه یافته است. هلندی‌ها موفق شده اند حتی با استفاده از دوربین تصاویری از هکرها به دست آورند.

وزیر کشور هلند از اظهار نظر دقیق در مورد این اخبار خودداری کرده، اما روز گذشته از اینکه سرویس‌های امنیتی این کشور عملکرد خوبی داشته اند، اظهار خرسندی کرده است. سخنگوی رئیس جمهور روسیه نیز در واکنش به این اخبار گفته است: اگر رسانه‌های هلندی می خواهند بر آتش حملات ضد روسی در آمریکا بدمند، در حال انجام اقدامی هستند که محترمانه تلقی نمی‌شود.

منابع هلندی مدعی هستند که جاسوسان این کشور به قطع دسترسی هکرهای روس به رایانه‌های وزارت خارجه آمریکا در اواخر سال 2014 کمک کرده‌اند و این امر باعث سپاسگذاری جاسوسان دولت آمریکا شده و آنها به همین علت برای طرف هلندی کیک و گل فرستاده‌اند.

رسانه‌های غربی Cozy Bear را یکی از دو گروه هکری روس وابسته به دولت تلقی می کنند که در سال 2016 به رایانه‌های کمیته ملی دموکراتیک وابسته به حزب دموکرات امریکا نفوذ کردند. گروه دیگر Fancy Bear نام دارد.