فروشنده‌های فالور قلابی تحت تعقیب قضایی!

دادستان کل نيويورک در حال تحقيق در مورد شرکتی است که در زمينه فروش تعقيب کنندگان قلابي (فالور) در شبکه‌های اجتماعی فعاليت داشته است.

فروشنده‌های  فالور قلابی تحت تعقیب قضایی!

 اریک شیندرمن دادستان کل نیویورک به دنبال انتشار گزارش‌های در روزنامه ها و نشریات در این زمینه اعلام کرده  که در حقيق در مورد شرکتی است که در زمينه فروش تعقيب‌کنندگان قلابي (فالور) در شبکه‌های اجتماعی فعاليت دارند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، به دنبال افزایش محبوبیت شبکه های اجتماعی برخی شرکت ها به فروش تعقیب کنندگان جعلی در سایت هایی مانند فیس بوک و تویئتر روی آورده اند. آنها با استفاده از بات های خودکار و حساب های مبتنی بر آنها به دروغ تعداد کاربران و تعقیب کنندگان حساب های مدنظر خود را افزایش می دهند.

شبکه های اجتماعی مشهور وجود چنین تخلفاتی را تایید کرده اند، اما می گویند مقابله با آنها و شناسایی شرکت های متخلف پشت پرده کار ساده ای نیست. بسیاری از این حساب های کاربری قلابی در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 برای انتشار مطالبی علیه هیلاری کلینتون به کار گرفته شدند و گفته می شود همین مساله از جمله عوامل پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری دو سال قبل بوده است.

این حساب های رباتیک قلابی برای ارسال اظهارنظر و کامنت پس از رویدادهای مهم اجتماعی نیز قابل استفاده هستند. بسیاری از این تخلفات مربوط به سایتی به نام Devumi است که گردانندگان آن مدعی افزایش تاثیرگذاری مشتریان خود در شبکه های اجتماعی مانند توییتر، یوتیوب، ساند کلود، ویمئو، پینترست و لینکداین هستند.

سایت یادشده تعقیب کنندگان جعلی را در شبکه های اجتماعی مختلفی مانند توئیتر به فروش می رساند و تعداد این افراد را در مورد برخی حساب های کاربری به میلیون ها نفر رسانده است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه